Mix liderski, czyli przypadki z życia codziennego – nagranie webinarium z 17 lutego 2016 r.

Autorskie webinarium Daniela Lichoty na temat przywództwa, podczas którego poruszaliśmy ważne kwestie z zakresu współpracy z zespołem biblioteki oraz lokalnym środowiskiem.

W odróżnieniu od wcześniejszych webinariów liderskich (realizowanych w ramach programu „Kieruj w dobrym stylu”), podczas tego spotkania nie prezentowano nowych treści teoretycznych. Webinarium poświęcone było analizie – realnych i fikcyjnych – przypadków z codzienności lidera. Zastanawialiśmy się, czego mogą nas one nauczyć o przywództwie, sprawowaniu (formalnie bądź nieformalnie) funkcji kierowniczej czy budowaniu relacji z ludźmi.

Daniel Lichota to trener i wieloletni stały współpracownik Szkoły Liderów, wspierający działaczy publicznych i menedżerów z biznesu, członek zespołu trenerskiego w realizowanym w latach 2014-2015 programie dla dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Kieruj w dobrym stylu”.

Webinarium prowadziła Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 51:14.

I. Opowieść o czterech liderach (04:46-33:40):

Mikro-menedżerka (04:46-14:30);
Lider z Krakowa (14:31-20:59);
Pan Sobiepan (21:05-24:30);
Profesor (24:33-33:40).

II. Przywództwo dnia codziennego (33:50-42:50): podsumowanie, tablica, czat.

III. Liderstwo jako relacja między dwojgiem ludzi (43:00-45:00).

Prezentacja i nagranie „Mix liderski, czyli przypadki z życia codziennego” są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Daniela Lichoty oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Utwór powstał w ramach Programu „Wspieranie Programu Rozwoju Bibliotek 2015”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przy wykorzystaniu środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Zezwala się na dowolne wykorzystanie treści – pod warunkiem zachowania niniejszej informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, posiadanych praw oraz o Programie „Wspieranie Programu Rozwoju Bibliotek 2015”. Treść licencji jest dostępna na stronie: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/.