Nabór do projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni.” – nagranie webinarium informacyjnego

Przedstawiamy nagranie webinarium informacyjnego o naborze bibliotek do projektu Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni. Podczas webinarium przedstawiliśmy zasady ...

Nabór bibliotek rozpoczał się 4 listopada o godzinie 15:00 i potrwa do 27 listopada br. do godziny 23:59. Wyniki naboru ogłosimy 1 grudnia na stronie www.biblioteki.org. Biblioteki przyjęte do projektu otrzymają granty (w wysokości 26.140 zł) na wynagrodzenia i zakup pomocy dydaktycznych, sprzęt (5 laptopów, 5 tabletów) i wsparcie merytoryczne (szkolenia i konsultacje) w realizacji projektowych działań.

Podczas webinarium o naborze do projektu opowiadały (i odpowiadały na pytania):

• Małgorzata Makowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – koordynatorka projektu (zarządzanie projektem),
  • Monika Schmeichel-Zarzeczna z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – koordynatorka merytoryczna projektu.

Swoimi doświadczeniami z udziału w pilotażu projektu podzieliły się:

• Sylwia Bachleda-Księdzularz z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem,
  • Agnieszka Klimaszewska Kargul z Biblioteki Miejskiej im. gen. Mariusza Zaruskiego w Ustce).

Obejrzyj nagranie (ok. 78 min):

Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni, to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny, umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji. W ramach projektu dzieci i młodzież z Ukrainy i z Polski oraz ich opiekunowie, mogą skorzystać z nowoczesnej oferty programowej, nawiązać przyjaźnie, a nawet uczyć się wzajemnie swoich języków i kulturowych zwyczajów. Zajęcia prowadzą doświadczeni animatorzy, trenerzy i nauczyciele, a także odpowiednio przeszkoleni bibliotekarze. Biblioteki w ramach projektu otrzymują sprzęt niezbędny do realizacji programu, w tym komputery, interaktywne roboty, zestawy muzyczne i edukacyjne. Projekt realizowany jest przez międzynarodową organizację humanitarną Save the Children International oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Więcej informacji o projekcie znajduje się na tej stronie: https://bibliotekidlaukrainy.org.pl/biblioteka-dla-wszystkich.