Nagranie webinarium „Akcja Żonkile – działania szkół i bibliotek (online)”

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium skierowanego do szkół i bibliotek, które chcą się włączyć w ósmą edycję akcji Żonkile.

Już po raz ósmy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zachęca szkoły i biblioteki do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Będzie to szczególna edycja, bo i szczególne są warunki, w których się odbywa. Akcji Żonkile od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć” – niech pamięć połączy nas i w tym roku, choć nietypowo, bo wirtualnie.

Swoją instytucję możesz zgłosić do akcji do 13 kwietnia.

Webinarium zostało zrealizowane 7 kwietnia 2020 r.

Osobą prezentującą była Dorota Siarkowska – kierowniczka Sekcji Edukacji Dorosłych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Webinarium prowadziła Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 01:04:12.

00:00-05:48: Wprowadzenie
05:50-08:55: Część 1 – Idea akcji Żonkile i jej początki
11:24-25:55: Część 2 – Działania edukacyjne w ramach akcji
25:56-35:10: Część 3 – Co jeszcze mogę zrobić?

35:11-01:03:19: Sesja pytań i odpowiedzi

Działania edukacyjne w ramach ósmej edycji akcji Żonkile wspiera Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.