Nagranie webinarium „Rada społeczna – tak to działa!”

Zachęcamy do obejrzenia nagrania webinarium o tym, jak w praktyce wygląda proces powoływania rady przy bibliotece i jakie konkretne korzyści może przynieść jej funkcjonowanie.

Webinarium zrealizowane zostało 25 września 2019 r., w ramach naboru do drugiej edycji projektu „Rada społeczna – jak ją powołać?”.

Osobami prezentującymi byli dyrektorka i dyrektor bibliotek uczestniczących w pierwszej edycji projektu:

• Małgorzata Sobiesiak – od 2012 r. dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu, w latach 1986-2012 nauczycielka i bibliotekarka w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu; wolontariuszka w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, gdzie od 1997 r. pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi i ich rodzicami; absolwentka Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności; Mazowiecka Bibliotekarka Roku 2016;
  • Paweł Piwowarczyk – od 2012 r. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach; absolwent Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, uczestnik International Visitor Leadership Program; założyciel Klubu Kulturalnego Kibica działającego przy bibliotece, biegacz-maratończyk, lider Rozbieganych Dobczyc; od 12 lat koordynator turnieju piłkarskiego Deichmann Minimistrzostwa dla dzieci.

Webinarium prowadziła Bogna Mrozowska, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

OBEJRZYJ NAGRANIE WEBINARIUM

Czas trwania: 1:00:15

00:14-05:20: Wprowadzenie i kilka słów o 2. edycji projektu
05:21-22:40: Część 1: Co trzeba zrobić, żeby radę mieć? – czyli kolejne etapy powoływania rady
22:45-35:30: Część 2: Rada, czyli kto? – o składzie rady społecznej
35:31-45:35: Część 3: Jak to działa? – o działalności rady i wynikających z niej korzyściach
45:36-58:26: Sesja pytań i odpowiedzi

Projekt „Rada społeczna – jak ją powołać?” realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.