„Rada społeczna – jak ją zapisać w statucie?” Nagranie webinarium

Zachęcamy do obejrzenia nagrania webinarium z 15 stycznia 2020 r. Wyjaśniamy w nim, jak wprowadzić do statutu biblioteki zmiany związane z powołaniem rady społecznej.

Osobą prezentującą był Rafał Golat – radca prawny w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, autor publikacji książkowych i prasowych, m. in. z zakresu prawa kultury, w tym prawa bibliotecznego.

Webinarium prowadziła Bogna Mrozowska, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 01:07:47

00:14-01:28 Wprowadzenie
01:30-24:38 Część I: Podstawa prawna działania rady przy bibliotece
24:40-35:52 Część II: Powołanie rady i członkostwo w radzie – aspekty formalne
35:54-54:14 Część III: Działalność rady – aspekty formalne
54:15-01:05:30 Sesja pytań i odpowiedzi

Projekt „Rada społeczna – jak ją powołać?” realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.