Strona internetowa biblioteki – nagranie webinarium z 22 stycznia 2014 r.

22 stycznia 2014 r. po raz drugi spotkaliśmy się na kawie… ONLINE, tym razem po to, by porozmawiać o stronie internetowej biblioteki. Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium. W naszym internetowym spotkaniu wzięło udział ponad 180 osób!

Podczas webinarium rozmawialiśmy m.in. o tym, jakie funkcje pełni strona WWW w pracy biblioteki, dla kogo ją tworzymy, jak zaprojektować i prowadzić ciekawą, funkcjonalną, użyteczną stronę – taką, która odpowiada potrzebom użytkowników i ich zachowaniom w Sieci. Przyglądaliśmy się też nowym trendom w Internecie i wspólnie zastanawialiśmy, na co zwrócić uwagę planując budowę, przebudowę lub rozbudowę strony internetowej biblioteki w najbliższej przyszłości.

Webinarium na temat strony internetowej biblioteki to drugie webinarium z cyklu  internetowych spotkań dotyczących komunikacji biblioteki z otoczeniem, będących poszerzeniem tematyki poruszonej podczas szkoleń z rzecznictwa. Do udziału w webinariach zapraszamy wszystkich chętnych pracowników bibliotek. Polecamy je jednak szczególnie bibliotekarzom z małych miejscowości, a także osobom, które ukończyły organizowane przez FRSI szkolenia „Docenić bibliotekę. Jak skutecznie prowadzić rzecznictwo”.

PREZENTUJĄCY
Agnieszka Koszowska
– redaktorka portalu www.biblioteki.org, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

PROWADZĄCY