#TeamRodzina – o partnerstwie w rodzicielstwie. Nagranie webinarium

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium na temat partnerstwa w rodzicielstwie. Webinarium zainaugurowało Akcję #TeamRodzina.

Webinarium zrealizowane zostało w ramach projektu „Rozmowy przy wspólnym stole” (w ramach projektu w bibliotekach są prowadzone rozmowy na różne, ważne dla lokalnych społeczności tematy).

Webinarium towarzyszy też Akcji #TeamRodzina współorganizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Share the Care.

Osobą prezentującą była Joanna Włodarczyk – socjolożka, badaczka w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zrealizowała wiele badań, zarówno z obszaru przemocy wobec dzieci, jak i dobrego rodzicielstwa. Współpracuje z Fundacją Share the Care, współprowadzi podcast „Wspólne dzieci = wspólne obowiązki”. W 2022 opublikowała raport z badania dotyczący urlopu rodzicielskiego dla ojców.

Webinarium prowadziła Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 56:51.

Plan spotkania:

00:14-03:47 Wprowadzenie
03:48-27:43 Część 1: Czym jest partnerstwo w rodzicielstwie?
27:44-35:23 Część 2: Dlaczego warto dzielić się opieką nad dziećmi?
35:24-45:04 Część 3: Jak rozmawiać o partnerstwie?

45:05-49:25 Część 4: Akcja #TeamRodzina
49:26-55:05 Sesja pytań i odpowiedzi

Linki do przydatnych materiałów i wskazówki dotyczące tego, jak poprowadzić w swojej bibliotece rozmowę o śmierci znajdziesz w „ściągawce” poniżej (w materiałach do pobrania).

Webinaria z cyklu „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowane są w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.