Włącz się w Tydzień Kodowania – nagranie webinarium
Data publikacji: 10/10/16Nagranie webinarium z 10 października 2016 r., poświęconego akcji "Europejski Tydzień Kodowania".
Podczas webinarium rozmawialiśmy między innymi o tym, jak zainteresować młodych ludzi programowaniem i przekazywaliśmy informacje, wskazówki oraz pomysły na temat tego, jak włączyć się w akcję „Europejski Tydzień Kodowania”.
Czego dowiesz się z nagrania webinarium?
- Zobaczysz jak wygląda Cody Roby, czyli prosta gra planszowo-karciana, która pozwala na pokazanie, czym jest nauka kodowania bez użycia komputera.
- Poznasz aplikację CodeMonkey – zabawne i proste narzędzie służące do samodzielnej nauki programowania. Dowiesz się też, jaki mamy pomysł na organizację zajęć z jego wykorzystaniem.
- Przekonasz się, jak wykorzystać Kodu Game Lab – czyli scenariusz zajęć do tworzenia gier 3D.
W rezultacie zobaczysz, że proste zajęcia z kodowania mogą być świetnym elementem oferty Twojej biblioteki, szkoły lub innej instytucji.
Osoby prezentujące:
Mariusz Boguszewski – koordynator projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W FRSI nie ma drugiej osoby, która miałaby taką wiedzę o dostępnych narzędziach oraz metodach umożliwiających naukę kodowania. Mariusz od czterech lat koordynuje projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” – doskonale wie, jak zarazić młodych nauką programowania, jest także autorem pomysłu na warsztaty dla młodzieży, które odbywały się w ramach dotychczasowych edycji projektu.
Iwona Kolosek – w FRSI współtworzy projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Wie, jak po ludzku mówić o programowaniu i jak zachęcać do kodowania młodych ludzi. Potrafi w mig dostarczyć szereg rzeczowych argumentów, w tym również statystyk (sic!) pokazujących, dlaczego nauka programowania jest ważna, i w jaki sposób może pomóc młodym ludziom na rynku pracy. Grę Cody Roby zna jak własną kieszeń, prowadzi też zajęcia z kodowania z wykorzystaniem robotów Finch.
Prowadząca:
Magdalena Arażny, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Obejrzyj nagranie (czas trwania: 64 min):