Jak stworzyć pierwszy, mini warsztat twórczy w Twojej bibliotece? Nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium z 2 grudnia 2020 r., podczas którego opowiadaliśmy, jak stworzyć mini makerspace w bibliotece z niewielkimi zasobami. Zapraszamy do korzystania!

Ludzie robią dwie rzeczy, które czynią nas wyjątkowymi i odróżniają nas od wszystkich innych zwierząt: używamy narzędzi i opowiadamy historie. A kiedy coś tworzysz, robisz obie te rzeczy na raz.
Adam Savage

Podczas spotkania opowiadaliśmy:

  • kim jest maker i dlaczego tak blisko mu do naszego polskiego majsterkowicza,
  • gdzie szukać inspiracji do przeprowadzania warsztatów,
  • jakie warsztaty możecie przeprowadzić już dzisiaj nie mając żadnego wyspecjalizowanego sprzętu,
  • od czego warto zacząć tworzenie swojego małego warsztatu w bibliotece.

Webinarium zorganizowaliśmy w ramach projektu „Kluby kreatywności w bibliotekach”, we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.to.

Prezenterzy:

Piotr Pobłocki
Konstruktor, projektant, innowator, muzyk. Twórca pierwszych na świecie pełnoskalowych, plastikowych organów piszczałkowych. Majsterkowanie, konstruowanie nowych rzeczy i prototypowanie nowych urządzeń – to właśnie jego pasja. Współprowadzi z Maćkiem kanał na Youtube. W Robisz.to działa jako edukator z zakresu modelowania oraz druku 3D, prototypuje oraz wykonuje gotowe produkty – im bardziej niezwykłe, tym lepiej.

Maciek Naskręt
Hobbysta motoryzacji i miłośnik sztuk wizualnych. Instruktor z zakresu modelowania i grafiki 3d. Współprowadzi kanał na Youtube o modelowaniu i druku 3d. Od początku istnienia Robisz.to, pełni rolę maker’a oraz edukatora. Absolwent wydziału architektury i urbanistyki oraz architektury wnętrz. Wykładowca w Szkole Morskiej w Gdyni.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska, redaktorka i koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie:


Webinarium zrealizowane w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.