Stwórz wokół biblioteki społeczność twórców – nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium z 7 grudnia 2020 r., podczas którego rozmawialiśmy o tym, jak zachęcić innych do współtworzenia aktywnie działającej społeczności wokół twórczej przestrzeni w bibliotece. Zapraszamy do korzystania.

Żadna, nawet najlepiej wyposażona przestrzeń twórcza nie będzie aktywnie funkcjonować i dynamicznie się rozwijać bez ludzi, którzy ideę tę będą wspierać i pomagać w realizacji jej działań.

Podczas spotkania opowiadaliśsmy o tym:

  • jak ważna jest rola społeczności w życiu i rozwoju pracowni twórczej
  • jak sprawnie zarządzać pracą wolontariuszy
  • jak utrzymać zainteresowanie wolontariuszy w pracy na rzecz naszej pracowni
  • jak nawiązywać współpracę z lokalnymi firmami, rzemieślnikami i twórcami

Webinarium zorganizowaliśmy w ramach projektu „Kluby kreatywności w bibliotekach”, we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.to.

Prezenterzy:

Piotr Pobłocki
Konstruktor, projektant, innowator, muzyk. Twórca pierwszych na świecie pełnoskalowych, plastikowych organów piszczałkowych. Majsterkowanie, konstruowanie nowych rzeczy i prototypowanie nowych urządzeń – to właśnie jego pasja. Współprowadzi z Maćkiem kanał na Youtube. W Robisz.to działa jako edukator z zakresu modelowania oraz druku 3D, prototypuje oraz wykonuje gotowe produkty – im bardziej niezwykłe, tym lepiej.

Maciek Naskręt
Hobbysta motoryzacji i miłośnik sztuk wizualnych. Instruktor z zakresu modelowania i grafiki 3d. Współprowadzi kanał na Youtube o modelowaniu i druku 3d. Od początku istnienia Robisz.to, pełni rolę maker’a oraz edukatora. Absolwent wydziału architektury i urbanistyki oraz architektury wnętrz. Wykładowca w Szkole Morskiej w Gdyni.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska, redaktorka i koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie:


Webinarium zrealizowane w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.