Razem w Klasie: paczki z bezpłatnymi materiałami edukacyjnymi dla bibliotek!

Zachęcamy biblioteki do udziału w bezpłatnym programie Razem w Klasie. Fundacja Szkoła z Klasą wspiera w nim szkoły i biblioteki pracujące z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, szczególnie osoby z Ukrainy.

W ramach programu otrzymacie dwa pakiety bezpłatnych materiałów z gotowymi narzędziami do przeprowadzenia ciekawych zajęć i wsparcia integracji międzykulturowej.

Pierwsza paczka materiałów zawiera m.in.:

• publikacje „Asy Internetu i Turniej” w języku polskim i ukraińskim,
  • grę kalambury „Razem w Klasie. Wspólny język”,
  • przewodnik z propozycjami ćwiczeń i aktywności do integracji klasy i dialogu międzykulturowego.

Druga paczka będzie zawierała materiały do wsparcia psychologicznego i budowania międzykulturowej grupy.

Dodatkowo otrzymacie dostęp do platformy e-learningowej, gdzie znajdziecie webinary o edukacji międzykulturowej!

Fundacja Szkoła z Klasą oferuje także szkolenia stacjonarne lub online, indywidualne wsparcie mentoringowe oraz dostęp do webinarów o edukacji międzykulturowej.

Aby zgłosić się do programu, należy wypełnić formularz dostępny pod tym adresem.

Więcej informacji na stronie programu: http://www.szkolazklasa.org.pl/programy/ukraina

Kontakt:

Katarzyna Gajewska, Alicja Małasiewicz