BOOM3! Fascynująca nauka: edukacyjne komiksy i gry planszowe – nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie pierwszego webinarium w ramach akcji "BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece". Webinarium odbyło się 27 września 2023 r. Zapraszamy do korzystania!

Naszym gościem był Tomasz Kołodziejczak, który opowiedział o aktualnej ofercie edukacyjnych komiksów i gier planszowych Wydawnictwa Egmont. Podczas webinarium przekazaliśmy również informacje o przebiegu tegorocznej, trzeciej edycji akcji BOOM!

Tomasz Kołodziejczak – pisarz, scenarzysta, wydawca, promotor kultury. Debiutował w 1985 roku. Opublikował 6 powieści i kilkadziesiąt opowiadań SF i fantasy, w tym cykle „Dominium solarne” i „Ostatnia Rzeczpospolita”. Tworzył też gry planszowe i komputerowe, scenariusze komiksowe, teksty publicystyczne. Wielokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla, zdobył ją za powieść „Kolory sztandarów”. Laureat wyróżnień za działalność wydawniczą i promotorską (m.in. Śląkfy, nagrody im. Papcia Chmiela, nagrody im. Janusza Christy z działania na rzecz komiksu w Polsce). Od 1995 roku jest związany zawodowo z wydawnictwem Egmont, w którym m.in. prowadził pisma „Kaczor Donald”, „Witch”, „Świat Komiksu”, a w latach 1999-2023 stworzył i kierował imprintem „Klub Świata Komiksu”.

Obejrzyj nagranie (czas: ok. 44 min.)


Akcja „BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” jest realizowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Story House Egmont Sp. z o.o.