Lista bibliotek przyjętych do akcji „BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”

Zakończyliśmy nabór zgłoszeń do 3. edycji akcji "BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece". Publikujemy listę 100 przyjętych bibliotek. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i serdecznie gratulujemy przyjętym bibliotekom.

Akcję BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece realizujemy od 2021 roku we współpracy z Wydawnictwem Story House Egmont sp. z o.o. Dzięki tej akcji biblioteki poszerzają swoją ofertę dla swoich użytkowników i użytkowniczek poprzez wprowadzanie nowych działań z wykorzystaniem komiksów i gier planszowych. Pierwsze dwie edycje przygotowaliśmy z myślą o dzieciach i młodzieży, w tegorocznej zachęcamy Was również do wykorzystania komiksów i gier w pracy z seniorami!

Cele Akcji to:

  • wprowadzanie nowoczesnych form pracy z dziećmi i młodzieżą oraz seniorami,
  • promocja komiksu i gry planszowej w bibliotekach publicznych, bibliotekach szkolnych i pedagogicznych,
  • wspieranie u dzieci i młodzieży ciekawości świata, pogłębianie ich wiedzy o emocjach oraz zachęcenie ich do eksperymentowania i tworzenia,
  • wspieranie seniorów w trenowaniu pamięci, koncentracji i spostrzegawczości.

Zadanie konkursowe dla Bibliotek, które zgłoszą się do Akcji poprzez prawidłowe wypełnienie formularza online, polega na:

  • zorganizowaniu minimum jednego wydarzenia dla dzieci i/lub młodzieży lub seniorów, z wykorzystaniem otrzymanych pakietów i scenariuszy opracowanych w ramach Akcji (przy czym wykorzystanie scenariuszy nie jest obowiązkowe, możliwe jest zrealizowanie spotkania zgodnie z własnym, indywidualnym pomysłem),
  • nadesłaniu do Organizatorów przez formularz online linku do relacji z wydarzenia (w formie opisu ze zdjęciami, filmu lub innych mediów), zwanej dalej „Relacją”, zamieszczonej na portalu labib.pl (Relacja może zawierać odnośniki do strony WWW Biblioteki lub jej profilu na portalu społecznościowym Facebook),
  • udostępnieniu Pakietów użytkownikom Biblioteki.

Zgłoszenia do akcji przyjmowaliśmy zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”. Listę przyjętych bibliotek publikujemy niżej. Już niebawem do bibliotek trafią zestawy komiksów i gier przekazane przez Wydawnictwo Story House Egmont. W najbliższych dniach na portalu biblioteki.org opublikujemy 3 scenariusze zajęć przygotowane w ramach tegorocznej edycji akcji.


Akcja BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece jest realizowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Story House Egmont Sp. z o.o.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.