Dobra współpraca z AI: o czym marzy maszyna? – nagranie webinarium

Zapraszamy do korzystania z nagrania webinarium zorganizowanego w ramach kampanii All Digital Weeks: czas na cyfrowe umiejętności. Webinarium odbyło się 25 kwietnia 2024 r.

Popularne narzędzia sztucznej inteligencji (AI) dają nam na co dzień niespotykane wcześniej możliwości, lecz ich obecność wiąże się z nowymi wyzwaniami. Współpraca i relacje „człowiek – maszyna” stają się skomplikowane. Często zanadto ufamy AI, „wyłączamy” krytyczne myślenie i nieświadomie ulegamy dezinformacji. Nie mamy też dobrego rozeznania w dość świeżej, złożonej materii, jaką jest prawo autorskie w świecie AI.

Przedstawiamy nagranie pierwszego z dwóch webinariów organizowanych w ramach kampanii „All Digital Weeks 2024: czas na cyfrowe umiejętności”.

Z nagrania dowiesz się:

  • jakie są wyzwania związane z relacjami człowiek – maszyna w świecie AI,
  • czym są „halucynacje”, czyli generowane przez algorytmy AI błędne lub fałszywe treści, oraz jak się przed nimi chronić,
  • jak obecnie wygląda kwestia praw autorskich w odniesieniu do treści generowanych przez AI, i jak świadomie korzystać z popularnych generatorów i chatów.

Pierwsza się nagrania zawiera krótką informację o kampanii All Digital Weeks 2024.

Ekspertka:

Sylwia Żółkiewska — projektantka, kreatywna menadżerka, edukatorka i ekspertka w dziedzinie nowych mediów. Autorka i współautorka tekstów popularyzujących zastosowanie nowych technologii w sztuce, kulturze, edukacji i biznesie (m.in. książki „Biznes w świecie mobile. Jak zaprojektować, wykonać i wypromować aplikację mobilną” nominowanej do nagrody Economicus).

Na Uniwersytecie Warszawskim, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych i Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej prowadzi autorskie zajęcia dotyczące kreatywnego zastosowania narzędzi cyfrowych w sztuce, kulturze, edukacji i biznesie. Obecnie pracuje nad rozprawą doktorską, która analizuje wpływ technologii mobilnych na kulturę wizualną. Więcej: www.zolkiewska.pl

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z FRSI.

Obejrzyj nagranie (ok. 66 min.)