Dołącz do Nocy Bibliotek 2023!

9. wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w sobotę 7 października 2023 r. pod hasłem „Absurd nie czytać”. Zgłoszenia przyjmujemy do 7 października, ale zachęcamy do zarejestrowania się do 18 września, przed wysyłką paczek z materiałami.

Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce. W niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbliższych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, otwartych i dostępnych. Wspólnie kierujemy światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności, by jak najwięcej ludzi uznało je za swoje miejsca.

W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Odbędą się m.in.: ogólnopolska zabawa literacka „Absurd nie czytać”, warsztaty improwizacji, spotkania śpiewacze, rozgrzewki integracyjne z opasłymi tomami, ostre dyżury biblioteczne, warsztaty detektywistyczne, wystawy zbiorów specjalnych i zwiedzanie magazynów, pokazy filmowe, silent disco i potańcówki, maratony czytania i łasuchy literackie oraz oczywiście nocowania w bibliotekach.

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych i innych poszukiwanych książek.

Zgłoś bibliotekę: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/dodaj-biblioteke/

Zobacz mapę bibliotek z planami lokalnych wydarzeń: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/mapa-prosta/

Przeczytaj o akcji, skorzystaj z materiałów i półki z pomysłami: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/

KONTAKT:

Katarzyna Sołtan-Młodożeniec, tel. +48 601 061 161, katarzyna.soltan-mlodozeniec@ceo.org.pl


Akcję Noc Bibliotek współtworzą: Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (główny organizator), Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.