Ogłaszamy 3. edycję akcji BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece i zapraszamy na pierwsze webinarium!

BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece powraca – w tym roku pod hasłem „Fascynująca nauka: edukacyjne komiksy i gry planszowe”. Pierwsze webinarium w ramach 3. edycji akcji odbędzie się 27 września o godzinie 11:00 – serdecznie zapraszamy do rejestracji!

Akcję BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece realizujemy od 2021 roku we współpracy z Wydawnictwem Story House Egmont sp. z o.o. Dzięki tej akcji biblioteki poszerzają swoją ofertę dla swoich użytkowników i użytkowniczek poprzez wprowadzanie nowych działań z wykorzystaniem komiksów i gier planszowych. Pierwsze dwie edycje przygotowaliśmy z myślą o dzieciach i młodzieży, w tegorocznej zachęcamy Was również do wykorzystania komiksów i gier w pracy z seniorami!

A oto co oferujemy w tegorocznej edycji BOOM!:

  • Odbędzie się cykl trzech webinariów, podczas których zaproszeni goście opowiedzą o komiksach i grach planszowych Wydawnictwa Egmont i możliwościach ich wykorzystania w bibliotece.
  • Zaprosimy do udziału w akcji biblioteki publiczne i szkolne, w otwartej rektutacji. Przyjęte biblioteki otrzymają pakiety komiksów i gier do wykorzystania w działaniach skierowanych do dzieci i młodzieży oraz do seniorów.
  • Opublikujemy nowe scenariusze zajęć dla dzieci i młodzieży oraz dla seniorów z podpowiedziami, jak zrealizować zajęcia z wykorzystaniem komiksów i gier.
  • Zrealizujemy konkurs dla bibliotek na relację z przeprowadzonych zajęć, a najciekawsze prace otrzymają nagrody.

Już dziś zapraszamy na pierwsze webinarium pt. „Fascynująca nauka: edukacyjne komiksy i gry planszowe”, które odbędzie się 27 września w godz. 11:00-12:00. Naszym gościem będzie Tomasz Kołodziejczak, który opowie o aktualnej ofercie komiksów i gier planszowych Wydawnictwa Egmont, jakie będą mogły otrzymać biblioteki. Podczas webinarium przekażemy również informacje o przebiegu tegorocznej edycji akcji BOOM!

Tomasz Kołodziejczak – pisarz, scenarzysta, wydawca, promotor kultury. Debiutował w 1985 roku. Opublikował 6 powieści i kilkadziesiąt opowiadań SF i fantasy, w tym cykle „Dominium solarne” i „Ostatnia Rzeczpospolita”. Tworzył też gry planszowe i komputerowe, scenariusze komiksowe, teksty publicystyczne. Wielokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla, zdobył ją za powieść „Kolory sztandarów”. Laureat wyróżnień za działalność wydawniczą i promotorską (m.in. Śląkfy, nagrody im. Papcia Chmiela, nagrody im. Janusza Christy z działania na rzecz komiksu w Polsce). Od 1995 roku jest związany zawodowo z wydawnictwem Egmont, w którym m.in. prowadził pisma „Kaczor Donald”, „Witch”, „Świat Komiksu”, a w latach 1999-2023 stworzył i kierował imprintem „Klub Świata Komiksu”.

Aby wziąć udział w webinarium, prosimy o rejestrację na stronie: https://frsi.clickmeeting.com/fascynujaca-nauka-edukacyjne-komiksy-i-gry-planszowe/register.

Przed rejestracją należy zapoznać się z „Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego”.

Serdecznie zapraszamy!