Jak zrobić ładny i czytelny plakat? – zapraszamy na webinarium

12 grudnia o godz. 11:00 odbędzie się webinarium, podczas którego doradzimy, jak zaprojektować dobry plakat. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Czy tego kotka dać na środek czy może do rogu? Ta czcionka to taka czy większa? A ten różowy będzie dobrze tu wyglądać? Podczas webinaru spróbujemy wspólnie odpowiedzieć na pytanie jak łatwo i szybko stworzyć przyciągający uwagę plakat. Poruszymy najbardziej podstawowe kwestie dotyczące konstruowania plakatu – porozmawiamy o kolorach, kompozycji, krojach pisma, a także o głównych jego funkcjach. Wszystko podeprzemy odpowiednią liczbą przykładów – tych godnych naśladowania, jak i tych niekoniecznie bardzo udanych. Po webinarze sztuka tworzenia pięknych plakatów nie będzie miała żadnych tajemnic.

Prezenter: Szymon Wałowski – nauczyciel bibliotekarz z dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tworzeniu plakatów i grafik. Jako członek stowarzyszenia LABIB, łączy pasję do literatury z fascynacją nowymi technologiami. Z równą zręcznością przemierza strony książek i linie kodu, tworząc unikalne doświadczenia zarówno w świecie słów, jak i cyfrowych możliwości. Jego życiowe motto to: „Czytasz, kodujesz, śmiej się” – zawsze gotowy do eksploracji i tworzenia w obu tych fascynujących dziedzinach.

Webinarium poprowadzi Katarzyna Morawska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

https://frsi.clickmeeting.com/jak-zrobic-ladny-i-czytelny-plakat-/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.
Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez FRSI.

Zapraszamy!


Spotkanie jest częścią projektu „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” będącego częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.