XIV Kongres Bibliotek: W czym mogę pomóc? – nagrania i materiały

Przedstawiamy nagrania i materiały z XIV Kongresu Bibliotek W czym mogę pomóc?, który odbył się 22 listopada 2023 r. Zapraszamy do korzystania!

Podczas tegorocznego kongresu w bibliotece w Piasecznie i w przestrzeni online rozmawialiśmy o tym, jak mądrze pomagać i zadbać w tym także o siebie. To było wyjątkowe spotkanie bibliotekarek i bibliotekarzy z całej Polski, wzięło w nim udział ponad 500 osób – na żywo w bibliotece w Piasecznie i łącząc się z nami online.

Od naszych ekspertek i ekspertów usłyszeliśmy wiele o tym, jak ważną rolę pełnią biblioteki w czasach niepewności. Mocno poruszyły nas Wasze historie, którymi dzieliłyście i dzieliliście się w kuluarach, podczas warsztatów i na czatach, o tym, jak Wasze biblioteki włączają się na co dzień w działania pomocowe.

Obejrzyj zdjęcia z kongresu:

Obejrzyj nagrania sesji online:

Skorzystaj z materiałów z kongresu!

W tym roku przygotowaliśmy materiały dodatkowe – linki do poradników, scenariuszy, narzędziowników i raportów, m.in. na temat: mądrego pomagania, samorozwoju, i sztucznej inteligencji – znajdziesz jej tutaj: https://sektor3-0.notion.site/Materia-y-dodatkowe-z-kongresowym-znakiem-jako-ci-5eeee72ccd724918a13f15328bfb10a5

Zapraszamy do korzystania.


Kongres Bibliotek „W czym mogę pomóc?” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takichplacówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętnościi wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.