Kanał Fantastyczny – nowa platforma dla fanów fantastyki

Kanał Fantastyczny to platforma miłośników literatury, komiksów, gier i innych form szeroko pojętej fantastyki. Twórcy Kanału zapraszają na regularne spotkania we wtorki, czwartki i soboty.

Co oferuje Kanał Fantastyczny?

Kanał Fantastyczny to platforma, na której eksperci i ludzie z branży będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, tworząc społeczność fanów, którzy kochają fantastykę w każdej jej formie. Kanał dotyczy szeroko rozumianej fantastyki, ze szczególnym naciskiem na media drukowane – książki i komiksy, planszówki i RPGi oraz gry bitewne i karciane. Młodsi fani będą mogli poznać klasykę i historię gatunku, zyskać szerszą perspektywę dla najnowszych wydarzeń i publikacji. Starsi miłośnicy – uruchomić sentymentalne wspomnienia i poszerzyć swoją wiedzę. Oczywiście, nie zabraknie też omówień ciekawych aktualności, odniesień do najnowszych filmów czy seriali itp.

Cykliczne vlogi

Tomasz Kołodziejczak będzie realizował m.in cykl „Sobota z fantastyką” o literaturze SF i Fantastykon o popkulturze, Ignacy Trzewiczek na kanale będzie prowadził m.in. cykl „Planszówkowy Insider” na temat branży gier i „Gry wojenne” o historycznych grach strategicznych. Na kanale pojawią się również vlogi innych znanych postaci z branży gier i fantastyki – już od lutego fani będą mogli posłuchać Jana Maurycego w ramach cyklu „Historia gier” oraz Marka Spychalskiego w ramach „Karcianego Kącika”.

Dodatkowo, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Ignacy, Tomasz i zaproszeni przez nich goście będą organizować nagrania live dla fanów Kanału Fantastycznego. Pierwszy lajf odbędzie się w niedzielę 3 marca 2024, o godzinie 19.00.

Polecamy i zachęcamy do odwiedzin:

YouTube: https://www.youtube.com/@KanalFantastyczny
Facebook: https://www.facebook.com/KanalFantastyczny

O twórcach Kanału Fantastycznego:

Tomasz Kołodziejczak – pisarz, scenarzysta, wydawca, promotor kultury. Debiutował w 1985 roku. Publikował powieści i opowiadania SF i fantasy, w tym cykle „Dominium Solarne” i „Ostatnia Rzeczpospolita”. Tworzył gry planszowe i komputerowe, scenariusze komiksowe, teksty publicystyczne. Wielokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją za powieść „Kolory sztandarów” w 1996 roku. Laureat licznych wyróżnień za działalność wydawniczą i promotorską. Jego utwory były tłumaczone na wiele języków. Autor recenzji i felietonów, redaktor pism „Voyager”, „Magia i Miecz”, „Świat Komiksu”, „Kaczor Donald”, twórca antologii, organizator konwentów, prowadzący telewizyjnych i radiowych programów o kulturze popularnej. Członek grupy literackiej Klub Tfurcuf. Od 1995 roku związany zawodowo z wydawnictwem Egmont, w którym m.in. stworzył imprint Klub Świata Komiksu i kierował nim w latach 1999–2023.

Ignacy Trzewiczek – projektant gier i wydawca. Debiutował w roku 1997 w miesięczniku „Magia i Miecz”. W 1999 założył wydawnictwo Portal Games, które przez kolejne dekady stało się jednym z największych wydawnictw gier planszowych w Europie. Jest autorem gier fabularnych („Neuroshima”, „Monastyr”), książek („Board Games That Tell Stories”) oraz licznych gier planszowych („Robinson Crusoe”, „Detektyw”, „Osadnicy: Narodziny Imperium”). Jego gry otrzymały ponad 50 nominacji do najważniejszych nagród w branży gier, jest laureatem m.in. Golden Geek Award, Dice Tower Award, As d’Or, także Gry Roku w Polsce, oraz Śląkfy dla Wydawcy Roku. Od 2014 roku prowadzi na YouTube program Planszówki TV.