Kompetencje cyfrowe w czasach przełomu – wyniki konkursu

Ogłaszamy wyniki konkursu zorganizowanego w ramach tegorocznej kampanii All Digital Weeks (Tydzień z Internetem). Nagrodę za relację z wydarzenia przeprowadzonego w ramach kampanii otrzymuje Gminna Biblioteka Publiczna w Jeleśni. Serdecznie gratulujemy!

W konkursie „Kompetencje cyfrowe w czasach przełomu” otrzymaliśmy zgłoszenia od dwóch bibliotek. Po zapoznaniu się z nimi, zdecydowaliśmy się przyznać jedną nagrodę. Otrzymuje ją Gminna Biblioteka Publiczna w Jeleśni za relację z warsztatów dla dzieci, łączących w sobie przekazanie merytorycznej, wartościowej wiedzy z dyskusją i kreatywnymi zajęciami plastycznymi.

Informacje o warsztatach wraz z galerią zdjęć są dostępne tutaj.


All Digital Weeks to coroczna kampania promująca umiejętności cyfrowe i wartościowe zasoby oraz narzędzia świata cyfrowego. Wydarzenia w ramach kampanii (spotkania, szkolenia, konferencje, warsztaty itp.) odbywają się w bibliotekach, domach kultury, szkołach i innych instytucjach edukacyjnych i kulturalnych. W Polsce kampania znana jest pod nazwą Tydzień z Internetem – od 2011 roku koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Tegoroczna kampania trwała od 17 kwietnia do 7 maja 2023 r. W Polsce wzięło w niej udział 26 instytucji, które zorganizowały  30 wydarzeń (uczestniczyło w nich łącznie 769 osób). W tym roku w ramach kampanii przeprowadziliśmy dwa webinaria: Ogarnij to! Jak możesz pomóc ludziom rozwijać kompetencje przydatne w czasach przełomu i Co AI może dla Ciebie zrobić?, udostępniliśmy także scenariusz zajęć wprowadzających w tematykę generatywnej sztucznej inteligencji.