„Biblioteka dla Wszystkich. Moje miejsce” – weź udział w webinarium otwierającym projekt!

5 września, w godz. 11:00-12:30, organizujemy webinarium otwierające rekrutację do nowego projektu „Biblioteka dla Wszystkich. Moje miejsce". Serdecznie zapraszamy do udziału!

Celem projektu jest wsparcie ukraińskiej młodzieży w wyborze dalszej ścieżki kariery w Polsce lub w Ukrainie, wsparcie w nauce szkolnej, nauce języka polskiego oraz integracji z polską młodzieżą – poprzez udział w zajęciach rozwojowych, organizowanych w bibliotekach. Wsparcie dotyczy również ukraińskich rodziców i opiekunów.

Projekt jest finansowany ze środków Save the Children International oraz Burberry z projektu IMPROVING THE LIFE CHANCES OF YOUNG UKRAINIAN REFUGEES IN POLAND (empowering youth locally through MHPSS and teaching Life Skills).

W ramach projektu Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zaprosi do współpracy 23 biblioteki (placówki biblioteczne), w których odbędą się działania na rzecz młodzieży z Polski i Ukrainy. Biblioteki zostaną wyłonione w otwartym naborze.

Biblioteki biorące udział w projekcie otrzymają wsparcie finansowe – w formie grantów w wysokości 64 300 zł na placówkę, wsparcie merytoryczne – w formie szkoleń stacjonarnych i online, scenariuszy zajęć i materiałów dodatkowych oraz wsparcie komunikacyjno-promocyjne – w postaci identyfikacji wizualnej projektu, strategii komunikacji z młodzieżą i promocji projektu w mediach społecznościowych.

Webinarium odbędzie się 5 września o godzinie 11.00 i będzie trwało około 1,5 godziny. Podczas webinarium przedstawimy szczegółowe informacje o projekcie, w tym cele projektu, planowane działania, zasady rekrutacji, przyznawania i rozliczania grantów. Będzie również możliwość zadawania pytań.

Aby wziąć udział w webinarium, prosimy o rejestrację na stronie: https://fundacjafrsi.clickmeeting.com/webinarium-otwierajace-rekrutacje-do-projektu-biblioteka-dla-wszystkich-moje-miejsce-/register.

Po rejestracji otrzymają Państwo mail z  linkiem, w który należy kliknąć, by dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z „Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego”.

Przed webinarium warto także zapoznać się z dokumentacją projektu – regulaminem naboru, wzorem umowy i załącznikami do umowy (do pobrania niżej).

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium i dołączenia do naszego projektu!

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.