Zgłoś swoją bibliotekę do Akademii Klimatycznej w ramach projektu „Biblioteki dla klimatu”!
Data publikacji: 31/08/23Do współpracy w tym projekcie zaprosiliśmy najlepsze ekspertki i ekspertów, którzy na zmiany klimatu pomogą spojrzeć z wielu perspektyw. W czasie trwania Akademii wypracujesz pomysły na działania klimatyczne w Twojej społeczności, a my pomożemy Ci je zrealizować. Podczas tej edycji skoncentrujemy się na aktywizacji kobiet.
W ramach Akademii otrzymasz wiedzę i kompetencje potrzebne do prowadzenia w Twojej bibliotece edukacji klimatycznej. Dowiesz się, w jaki sposób pobudzać lokalną zmianę i angażować społeczność we wspólne działania dla klimatu.
Przygotowaliśmy:
- zjazd stacjonarny 9-10 października w Warszawie,
- wykłady i warsztaty online oraz spotkania w Twojej bibliotece w okresie październik 2023 – maj 2024
sieciowanie, dyskusje, wzajemne wsparcie.
Program zakłada:
- opiekę tutora,
- uporządkowanie wiedzy o zmianach klimatu w kontekście lokalnym,
- podejście do tematyki zmian klimatu z różnych perspektyw,
- wypracowanie lokalnych inicjatyw proklimatycznych aktywizujących kobiety i ich wdrożenie (mini granty),
- spacery krajoznawcze w Twojej bibliotece,
- warsztaty lekturowe w Twojej bibliotece,
Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza dostępnego na tej stronie: https://www.bibliotekidlaklimatu.pl/formularz-rekrutacyjny/
Więcej informacji:
Program Akademii Klimatycznej
Regulamin rekrutacji
Projekt „Biblioteki dla klimatu” jest realizowany w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.