Komunikacja w zespole z udziałem osób w wieku 55+. Rola liderek i liderów bibliotek w kształtowaniu otwartej komunikacji i współpracy między pracownikami
Data publikacji: 02/01/25Podczas webinarium:
- rozwinęliśmy swoje umiejętności prowadzenia skutecznej komunikacji interpersonalnej w środowisku pracy,
- dowiedzieliśmy się, jak rozwijać i wspierać kompetencje i potencjał pracowników w wieku 55+ w pracy bibliotek,
- zdobyliśmy wiedzę, jak efektywnie budować zespoły zróżnicowane wiekowo, jak zadbać o relacje w międzypokoleniowym zespole,
- poznaliśmy praktyczne sposoby kształtowania inkluzywnej komunikacji, która pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań różnych pracowników i sprzyja współpracy w środowisku zawodowym.
Webinarium było adresowane do liderek i liderów bibliotek, którzy chcieli dowiedzieć się, w jaki sposób kształtować relacje w zarządzanym przez siebie zespole, zwłaszcza z udziałem pracowników w wieku 55+, aby skutecznie budować zintegrowany i efektywny zespół.
Osobą prezentującą była Danuta Parlak – psycholog, wykładowczyni akademicka, członkini Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych przy RPO. Ekspertka i trenerka w projektach dotyczących komunikacji, zwłaszcza komunikacji międzypokoleniowej, realizowanych przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca. Obecnie prowadzi badania nad komunikacją protekcjonalną (dziadurzenie) w polskim społeczeństwie.
Webinarium poprowadził Damian Domański – wiceprezes Stowarzyszenia Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY.
Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 1:01:50
Webinarium jest realizowane przez Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY ze środków Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.