Książki bez granic: zapraszamy do udziału w szkoleniu na temat książek projektowanych uniwersalnie

Pracujesz w bibliotece? Interesują Cię nowe formy pracy i sposoby docierania do osób, które z bibliotek nie korzystają? Serdecznie zapraszamy Cię na szkolenie, podczas którego przyjrzymy się bliżej książkom uniwersalnie projektowanym i wspólnie zastanowimy, jak można je wykorzystać w pracy biblioteki. Szkolenie odbędzie się 24 września 2024 r. w Warszawie.

Z jakich powodów ludzie nie czytają książek? Jakie wyzwania i bariery mogą utrudniać im czytanie? Jaki wpływ na czytanie ma dysleksja, ADHD, spektrum autyzmu? Jak projektować książki, by więcej osób mogło z nich skorzystać? Na czym polega uniwersalne projektowanie? I dlaczego jest to ważne? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi na szkoleniu organizowanym w ramach projektu „Książki bez granic”.

Podczas szkolenia:

  • opowiemy o projekcie „Książki bez granic” i materiałach udostępnionych w ramach projektu,
  • przedstawimy wartościowe książki literackie, uniwersalnie zaprojektowane, które powstają w naszym projekcie,
  • wspólnie zastanowimy się, które z książek dostępnych na rynku wydawniczym oraz zgromadzonych w bibliotekach posiadają cechy książek uniwersalnie projektowanych, będziemy współtworzyć bazę takich książek,
  • porozmawiamy o tym, co biblioteka może zaoferować osobom doświadczającym trudności w czytaniu i jak pracować z takimi osobami.

Kogo zapraszamy?

Szkolenie oferujemy osobom pracującym w bibliotekach, zainteresowanym ideą uniwersalnego projektowania książek, wykorzystywaniem takich książek w pracy z osobami dorosłymi oraz wprowadzaniem nowych form pracy biblioteki.

Dlaczego warto?

Uczestnicząc w szkoleniu:

  • zdobędziesz wiedzę na temat książek projektowanych uniwersalnie oraz możliwości pracy z osobami doświadczającymi trudności w czytaniu,
  • otrzymasz przydatne materiały,
  • Twoja biblioteka będzie mogła zyskać pakiet wartościowych książek powstających w ramach projektu „Książki bez granic” w pierwszej kolejności.

Gdzie i kiedy?

Szkolenie odbędzie się 24 września 2024 r. (w godz. 11:00-16:45) w Warszawie, w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie, ul. Gałczyńskiego 12. Osobom uczestniczącym zapewniamy materiały, obiad i poczęstunek. Nie zwracamy kosztów dojazdu na szkolenie.

Jak wziąć udział?

Prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: https://forms.office.com/e/Me4tk8Y0bj

Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona, zgłoszenia przyjmujemy zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy” w terminie do środy 11 września 2024 r.  Osoby przyjęte otrzymają (mailem) potwierdzenie udziału do 13 września 2024 r.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o projekcie „Książki bez granic”: https://frsi.org.pl/projekt/ksiazki-bez-granic/

 


Projekt realizujemy ramach programu Erasmus+ w partnerstwie: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (Polska, lider), Fundacja Powszechnego Czytania (Polska), Stadt Köln (Niemcy), Leser søker bok (Norwegia), Trøndelag fylkebibliotek (Norwegia), Українська бібліотечна асоціація (Ukraina) – partner stowarzyszony.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.