„Kurs na AI. Inteligentne narzędzia w bibliotece” – zgłoś się do czwartej edycji szkoleń!

22 maja 2026 r. w samo południe uruchamiamy rekrutację do czwartej edycji cyklu szkoleniowego dla bibliotekarek i bibliotekarzy w ramach projektu „Kurs na AI. Inteligentne narzędzia w bibliotece”. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 maja br. Zapraszamy!

Jeśli:

  • pracujesz w bibliotece i zaczynasz swoją przygodę z AI,
  • masz czas w pierwszej połowie czerwca br., aby poświęcić ok. 16 godzin na naukę online,
  • jesteś gotowa/gotowy przyjechać do Warszawy w dn. 15-16 czerwca br. na szkolenie stacjonarne,

>> Zgłoś się do udziału w cyklu szkoleniowym, wypełniając od 22 maja (od godz. 12.00) do 28 maja br. (do godz. 12.00) formularz rekrutacyjny!

W ramach projektu „Kurs na AI. Inteligentne narzędzia w bibliotece” realizowanego dzięki „Google.org AI Opportunity Fund: Europe” uruchamiamy czwarty nabór na cykl szkoleniowy w formule hybrydowej dla bibliotekarek i bibliotekarzy poświęcony wykorzystaniu narzędzi AI w pracy w bibliotece.

Kurs obejmuje*:

  • spotkanie wprowadzające online w dn. 2 czerwca 2026 r. w godz. 14.30-16.00,
  • realizację kursu online na platformie Coursera w dniach do 12 czerwca 2026 r.,
  • uczestnictwo w szkoleniu stacjonarnym w Warszawie w dniach 15-16 czerwca 2026 r.

* Wszystkie elementy kursu są obowiązkowe dla osób, które się zakwalifikują. Podczas szkolenia stacjonarnego uczestniczki i uczestnicy korzystają z własnych laptopów.

W ramach projektu zapewniamy:

  • bezpłatny dostęp do kursu „Google AI Essentials” na platformie Coursera (w jęz. polskim),
  • szkolenie stacjonarne prowadzone przez trenerów znających realia pracy w bibliotece,
  • wyżywienie na szkoleniach stacjonarnych,
  • nocleg oraz zwrot kosztów podróży według zasad ustalonych przez FRSI,
  • certyfikat ukończenia cyklu szkoleniowego.

Aby wziąć udział w cyklu szkoleniowym, należy zaakceptować regulamin i wypełnić formularz online, który zostanie udostępniony 22 maja 2026 r. o godz. 12.00.

Decyduje kolejność zgłoszeń, po spełnieniu kryteriów udziału w projekcie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką projektu: Martyną Woropińską (martyna.woropinska@frsi.org.pl).

Więcej informacji o projekcie znajduje się tutaj: https://frsi.org.pl/project/kurs-na-ai-inteligentne-narzedzia-w-bibliotece/