Lekcja wychowawcza z AI, czyli jak stworzyć scenariusz lekcji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – zapraszamy na webinarium

17 maja w godz. 18.00-19.15 organizujemy webinarium, podczas którego opowiemy o tym, jak można wykorzystać narzędzia sztucznej inteligencji do tworzenia innowacyjnych i angażujących scenariuszy lekcji wychowawczych oraz materiałów dydaktycznych. Zapraszamy przede wszystkim nauczycielki i nauczycieli, bibliotekarki i bibliotekarzy oraz inne osoby zainteresowane tematyką spotkania.

W tegorocznej edycji europejskiej kampanii All Digital Weeks, realizowanej w Polsce po raz pierwszy pod nową nazwą „Czas na cyfrowe umiejętności”, proponujemy hasło przewodnie: „Człowiek – maszyna: dobra współpraca”. Kampania będzie się odbywać w dniach 13-31 maja w całej Europie. W Polsce będziemy prezentować pomysły na stosowanie narzędzi sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach życia, pokazywać korzyści z tym związane, ale też podpowiadać, jak czerpać z zasobów AI kreatywnie i z głową.

W czasie drugiego webinarium organizowanego w ramach kampanii zademonstrujemy krok po kroku proces tworzenia lekcji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Uczestniczki i uczestnicy zdobędą wiedzę na temat dostępnych narzędzi AI, które mogą wspierać nauczanie, personalizację nauki oraz tworzenie atrakcyjnych materiałów dydaktycznych. Poznają przykłady scenariuszy, w których AI odgrywa kluczową rolę.

Naszym ekspertem będzie Wojtek Wątor – nauczyciel matematyki w Embassy International School w Krakowie. Pasjonuje się neurodydaktyką i nowoczesnymi metodami edukacji. Autor bloga edukacjajutra.com.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z FRSI.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: https://frsi.clickmeeting.com/lekcja-wychowawcza-z-ai/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez FRSI.

Zapraszamy!