MOC książek — kreatywne zabawy w bibliotece – zapraszamy na webinarium

24 maja o godz. 11.00 zapraszamy na webinarium w ramach „Miesięcy tematycznych z labib.pl” poświęcone kreatywnym zajęciom w bibliotece.

W jaki sposób szybko i bezkosztowo przygotować atrakcyjne, kreatywne, angażujące zajęcia dla dzieci/młodzieży w bibliotece? W obecnych czasach, obok rzetelnego warsztatu bibliotekarza równie cenna i oczekiwana przez czytelników jest szeroko rozumiana kreatywność i innowacyjność.

Celem spotkania jest przedstawienie twórczych i kreatywnych metod pracy z młodym czytelnikiem oraz ćwiczeń, które warto wykorzystać w projektach promujących czytelnictwo. Zaprezentowane i omówione zostaną niekonwencjonalne pomysły promujące czytanie. Połączenie słowa pisanego i mówionego – tak niewiele trzeba, aby przygotować inspirujące warsztaty, gry i zabawy.

Ekspertka:

Aleksandra Kopczyńska na co dzień pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Hrubieszowskim Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana Du Chateau. Absolwentka historii, bibliotekoznawstwa, pedagogiki i archiwistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, oraz studiów podyplomowych – Broker informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim, Diagnoza i terapia pedagogiczna w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie. Trenerka i biblioterapeutka. Prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych wykorzystując nowe technologie, kursy, warsztaty i szkolenia z kreatywności, promocji czytelnictwa, zajęcia biblioterapeutyczne dla młodzieży i dorosłych. Jest autorką i promotorką metody „Gimnastyka umysłu dla seniorów”, którą skutecznie stosuje w pracy z hrubieszowskimi seniorami. Działa na rzecz rozwoju społecznego. W wolnym czasie miłośniczka dobrych kryminałów i długich spacerów z psem.

Webinarium poprowadzi Katarzyna Morawska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

https://frsi.clickmeeting.com/moc-ksiazek-kreatywne-zabawy-w-bibliotece/register

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z „Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego”.

Zapraszamy!

***

Webinarium odbywa się w ramach projektu „12 miesięcy tematycznych z labib.pl”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.