Ważne informacje dla uczestników webinariów organizowanych przez FRSI

Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami organizacyjnymi i technicznymi oraz z zaktualizowanymi informacjami prawnymi dotyczącymi udziału w webinariach organizowanych przez FRSI.

Webinarium to internetowe spotkanie, podczas którego uczestnicy zdobywają nowe informacje lub mogą się czegoś nauczyć. Nie są jednak tylko biernymi widzami – mogą czatować, zadawać pytania, korzystać z udostępnionych plików czy wspólnie rysować na wirtualnej tablicy.

  • To znakomite źródło informacji. Okazja do wysłuchania eksperta, skorzystania z jego wiedzy i doświadczenia, ale też do zadawania mu pytań na czacie i interakcji z innymi uczestnikami.
  • To oszczędność czasu. Webinarium trwa zazwyczaj około godziny, a jego nagranie można odtworzyć w dogodnym momencie.
  • W webinarium można wziąć w udział w każdym miejscu, gdzie działa Internet. W domu, w pracy, przy biurku z kubkiem kawy.
  • Potrzeba do tego wyłącznie komputera, tabletu lub smartfona. Wystarczy włączyć przeglądarkę i kliknąć w odpowiedni link lub ściągnąć i otworzyć aplikację pozwalającą na udział w webinarium. Wszystko bardzo proste!

Webinarium odbywa się na platformie ClickMeeting. Udział w nim wymaga zapoznania się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Udział w webinarium jest równoznaczny z ich akceptacją.

Jak przygotować się do udziału w webinarium?
1) Sprawdź swój sprzęt.

Zanim dołączysz do webinarium, upewnij się, czy Twój sprzęt działa poprawnie. Słuchawki nie są niezbędne (możesz skorzystać również z głośników w komputerze), ale przydadzą się w sytuacji, gdy będziesz brać udział w webinarium np. w pracy.

Jeśli do udziału w webinarium chcesz wykorzystać tablet lub smartfon, zainstaluj bezpłatną aplikację:

App Store: https://itunes.apple.com/us/app/clickmeeting-online-meetings/id503160300?ls=1&mt=8
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.implix.clickmeetingmobile

Dołączając do webinarium na urządzeniu mobilnym, podaj numer ID, który znajduje się w Twoim mailu potwierdzającym rejestrację.

2) Zadbaj o komfortowy udział w webinarium.

Podczas webinarium zdobywasz nowe informacje – zadbaj więc, by nikt ani nic nie rozpraszało Twojej uwagi. Jeśli będziesz uczestniczyć w webinarium w pracy, uprzedź swoje koleżanki / kolegów / przełożonych, że w tym czasie bierzesz udział w internetowym szkoleniu. Na wszelki wypadek powieś w widocznym miejscu informację o tym, co robisz i dlaczego nie chcesz oderwać się od komputera.

Wyłącz „rozpraszacze” uwagi: telefon, skrzynkę mailową, Facebooka, Skype’a. Webinarium – aby było efektywne – wymaga skupienia! Ma być jednak również miło spędzonym czasem – zaparz więc kawę i usiądź tak, żeby było Ci wygodnie.

3) Dołącz do webinarium kilka minut przed wyznaczonym czasem.

Jeżeli to możliwe, zaloguj się kilka minut przed rozpoczęciem spotkania. Osoby prowadzące webinarium będą już na Ciebie czekać i wyjaśnią, w jaki sposób korzystać z czatu, jak rozwiązać problemy z dźwiękiem etc. Ta dodatkowa chwila pozwoli Ci upewnić się, że gdy webinarium się rozpocznie, nie będziesz mieć problemów ze swoim sprzętem.

Serdecznie zapraszamy!

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.