Zapraszamy do udziału w akcji BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece – udostępniamy regulamin akcji

Dziś o 15:00 ruszy rejestracja bibliotek do akcji BOOM 3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Akcję BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece realizujemy od 2021 roku we współpracy z Wydawnictwem Story House Egmont sp. z o.o. Dzięki tej akcji biblioteki poszerzają swoją ofertę dla swoich użytkowników i użytkowniczek poprzez wprowadzanie nowych działań z wykorzystaniem komiksów i gier planszowych. Pierwsze dwie edycje przygotowaliśmy z myślą o dzieciach i młodzieży, w tegorocznej zachęcamy Was również do wykorzystania komiksów i gier w pracy z seniorami!

A oto co oferujemy w tegorocznej edycji BOOM!:

  • Odbędzie się cykl trzech webinariów, podczas których zaproszeni goście opowiedzą o komiksach i grach planszowych Wydawnictwa Egmont i możliwościach ich wykorzystania w bibliotece.
  • Zaprosimy do udziału w akcji biblioteki publiczne i szkolne, w otwartej rektutacji. Przyjęte biblioteki otrzymają pakiety komiksów i gier do wykorzystania w działaniach skierowanych do dzieci i młodzieży oraz do seniorów.
  • Opublikujemy nowe scenariusze zajęć dla dzieci i młodzieży oraz dla seniorów z podpowiedziami, jak zrealizować zajęcia z wykorzystaniem komiksów i gier.
  • Zrealizujemy konkurs dla bibliotek na relację z przeprowadzonych zajęć, a najciekawsze prace otrzymają nagrody.

Cele Akcji to:

  • wprowadzanie nowoczesnych form pracy z dziećmi i młodzieżą oraz seniorami,
  • promocja komiksu i gry planszowej w bibliotekach publicznych, bibliotekach szkolnych i pedagogicznych,
  • wspieranie u dzieci i młodzieży ciekawości świata, pogłębianie ich wiedzy o emocjach oraz zachęcenie ich do eksperymentowania i tworzenia,
  • wspieranie seniorów w trenowaniu pamięci, koncentracji i spostrzegawczości.

Serdecznie zapraszamy!

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.