Zarejestruj się na 5. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Bo biblioteki potrzebują silnych liderów_ek”

Ruszyła rejestracja na 5. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek, które odbędzie się 18 czerwca 2024 r. pod hasłem „Bo biblioteki potrzebują silnych liderów_ek”.

Aby wziąć udział w forum, które odbędzie się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie (woj. wielkopolskie), należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: https://forms.gle/9DudukzYa9TSxa2A7

***

W czasie tegorocznego forum chcemy porozmawiać o tym, co jest siłą lidera i liderki. Pragniemy się wspólnie zastanowić co daje nam, menadżerom i menadżerkom bibliotek, mocy do działania dla lokalnej społeczności i co może być napędem w skutecznym zarządzaniu instytucją kultury. Porozmawiamy o sieciowaniu, zarządzaniu międzypokoleniowym i różnorodnym zespołem, o otwieraniu naszych instytucji na osoby z różnymi potrzebami oraz… bibliotekach na czterech kołach. Nie zapomnimy również o budowaniu prestiżu pracy dyrektora i dyrektorki biblioteki. Temat wart podjęcia, prawda? Zatem zapraszamy na liderską siłownię!

Sesja plenarna (10.00 – 12:30), transmitowana na Facebooku, składać się będzie z trzech części:

  • Niepodważalnie ważną rolę w środowisku lokalnym pełnią liderki i liderzy. Są one i oni nie tylko inicjatorkami i inicjatorami wielu działań, ale i spoiwem łączącym społeczność. Nierzadko pełnią rolę mediatora_ki, rzecznika_czki i ambasadora_ki. O tym, jakich liderów i liderek potrzebujemy w drugiej dekadzie XXI wieku opowie Jacek Królikowski, prezes FRSI.
  • O tym, że siłą lidera i liderki są lokalni partnerzy, wiemy doskonale. Bardzo mocnym wsparciem w zarządzaniu instytucją kultury są inni menadżerowie i menadżerki, którzy będąc ekspertami i ekspertkami w różnych dziedzinach, mogą wesprzeć nas w trudnych momentach zarządzania biblioteką. O sile sieciowania opowiedzą członkinie SDiDB INICJATYWY: Marzenna Wojnar (GBP w Lubiczu) oraz Izabela Bochińska (MBP w Wołominie)
  • Siłą lidera i liderki jest zespół, którym zarządzają. Kierowanie teamem wielopokoleniowym jest wyzwaniem wielu z nich. Nierzadko wśród współpracowników mamy osoby z różnych pokoleń i generacji, mające różny światopogląd, żyjące z niepełnosprawnością, borykające się z chorobami i dysfunkcjami, a także osoby LBGT+. O tym, jak zarządzać różnorodnym zespołem Agnieszka Szelągowska (Szkoła Liderów) porozmawia z dr Haliną Bernat (BM w Łodzi), Anną Żórawską (Fundacja Kultury bez Barier), Małgorzatą Sobiesiak (MBP w Przasnyszu) i Łukaszem K. Załęskim (BP w Piasecznie).

Sesje warsztatowe (13:00 – 14:30), tylko dla osób zarejestrowanych na wydarzenie

Podczas 5. edycji forum zapraszamy Was na sesję warsztatową poświęconą trzem tematom:

  • Skąd czerpać siłę – prawdziwy leadership
  • ZróbMY dostępność na naszą MIARĘ
  • Bibliobus – wielofunkcyjne i elastyczne narzędzie obsługi czytelników

Każda osoba uczestnicząca będzie mogła wybrać jeden temat podczas sesji warsztatowej. Osoby zarejestrowane na wydarzenie będą mogły zapoznać się z opisami warsztatów zanim podejmą decyzję o wyborze tematu.

Szczegółowy program forum znajdziesz tutaj.

Regulamin forum jest dostępny tutaj.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, aby nie ominęły Cię ważne informacje!

Forum organizują dla Was:


5. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Bo biblioteki potrzebują silnych liderów_ek” jest organizowane przez Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY ze środków Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.