Akcja Noc Bibliotek – czytelne korzyści dla Twojej biblioteki – nagranie webinarium

Nagranie pierwszego webinarium z dwóch webinariów poświęconych drugiej edycji akcji "Noc Bibliotek".

Podczas webinarium rozmawialiśmy o idei akcji, sprawach organizacyjnych, promocji i wsparciu dla bibliotek uczestniczących w akcji.

Goście spotkania

Alicja Pacewicz, wiceprezes Centrum Edukacji Obywatelskiej (głównego organizatora akcji),

Irena Koźmińska – prezes fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom (współorganizatora akcji),

Katarzyna Sołtan-Młodożeniec – krajowa koordynatorka akcji Nocy Bibliotek.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania:

Nagranie trwa 56 minut. Dla ułatwienia podajemy szczegółowe informacje o przebiegu spotkania wraz z czasem poszczególnych części:

00:00 – 1:50 Wprowadzenie
01:52 – 15:24 O akcji „Noc Bibliotek” skąd wziął się pomysł, na czym polega akcja, kim są partnerzy – Alicja Pacewicz, Centrum Edukacji Obywatelskiej
15:25 – 28:16 O tym, jakie znaczenie ma czytanie, dlaczego warto czytać dzieciom i jak umiejętnie promować czytanie wśród dzieci i młodzieży – Irena Koźmińska, fundacja ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”
28:37 – 41:48 Co będzie się działo w ramach tegorocznej edycji akcji, jakie materiały, zasoby i wsparcie otrzymają biblioteki – Katarzyna Sołtan-Młodożeniec, Centrum Edukacji Obywatelskiej
41:50 – 55:46 Pytania i odpowiedzi