Makerspace w Twojej Bibliotece – nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium, podczas którego podpowiadaliśmy, o czym warto pamiętać planując działania związane z powstawaniem przestrzeni twórczych w Waszych bibliotekach.

Mamy pomysły na warsztaty, chętnych edukatorów i animatorów i masę pozytywnej energii do działania. Jak postawić następny krok w procesie budowy kreatywnej przestrzeni twórczej w mojej bibliotece? Gdzie szukać pomocy? Jakie maszyny kupić w pierwszej kolejności a co najważniejsze jak rozpocząć współpracę z siecią FabLabów w Polsce i na świecie? Tego i jeszcze więcej dowiecie się z nagrania tego webinarium.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym:

  • czym jest FabLab, makerspace,
  • jakie istnieją organizacje zrzeszające FabLabyy/makerspace’y,
  • gdzie szukać pomocy w tworzeniu warsztatu w bibliotece,
  • jak zacząć swoją przygodę z partnerami warsztatowni,
  • jakie maszyny będą potrzebne w twojej bibliotece na początku działań FabLabu,
  • od czego warto zacząć tworzenie swojego małego warsztatu w bibliotece.

Webinarium zorganizowaliśmy w ramach projektu „Kluby kreatywności w bibliotekach”, we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.to.

Prezentowali:

Piotr Pobłocki
Konstruktor, projektant, innowator, muzyk. Twórca pierwszych na świecie pełnoskalowych, plastikowych organów piszczałkowych. Majsterkowanie, konstruowanie nowych rzeczy i prototypowanie nowych urządzeń – to właśnie jego pasja. Współprowadzi z Maćkiem kanał na Youtube. W Robisz.to działa jako edukator z zakresu modelowania oraz druku 3D, prototypuje oraz wykonuje gotowe produkty – im bardziej niezwykłe, tym lepiej.

Maciek Naskręt
Hobbysta motoryzacji i miłośnik sztuk wizualnych. Instruktor z zakresu modelowania i grafiki 3d. Współprowadzi kanał na Youtube o modelowaniu i druku 3d. Od początku istnienia Robisz.to, pełni rolę maker’a oraz edukatora. Absolwent wydziału architektury i urbanistyki oraz architektury wnętrz. Wykładowca w Szkole Morskiej w Gdyni.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska, redaktorka i koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie:


Webinarium zrealizowane w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.