Raport – podsumowanie konkursu „kierunek: biblioteka”

178 drogowskazów, 97 tablic informacyjnych, 30 wielkoformatowych napisów, 483 nowe elementy oznakowania. Prezentujemy bogato ilustrowany zdjęciami raport, podsumowujący konkurs „kierunek: biblioteka”, dzięki któremu wprowadziliśmy nowe elementy identyfikacji wizualnej w 101 bibliotekach.

KILKA SŁÓW WSTĘPU,
CZYLI JAK POWSTAŁA IDENTYFIKACJA WIZUALNA DLA BIBLIOTEK:

W grudniu 2012 roku oddaliśmy w ręce bibliotekarzy system oznakowania biblioteki, który jest efektem projektu „kierunek: biblioteka”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Identyfikacja wizualna, która powstała z myślą o polskich bibliotekach, jest zgodna z aktualnymi trendami, przyciąga uwagę energetycznymi kolorami, a jednocześnie jest prosta i czytelna. System identyfikacji wizualnej to m.in. logo, czcionki, kierunkowskazy, tablice informacyjne, szablony dokumentów, plakaty, naklejki, gadżety, a nawet szablon strony internetowej.

Ze wszystkich tych projektów biblioteki mogą korzystać bezpłatnie!

Odpowiednie pliki graficzne oraz przewodnik po systemie oznakowania znajdują się tutaj.

MERITUM,
CZYLI JAK 101 BIBLIOTEK WPROWADZIŁO NOWĄ IDENTYFIKACJĘ:

W 2014 roku zaprosiliśmy do współpracy Stowarzyszenie Odblokuj, którego zadaniem było wprowadzenie wybranych elementów identyfikacji wizualnej „kierunek: biblioteka” w 100 miejscowościach. Projekt, w którym ostatecznie wzięło udział 101 bibliotek, jest już zakończony. Oznacza to, że pracownicy bibliotek:

  • wspólnie z architektami zaplanowali oznakowanie potrzebne w ich bibliotece,
  • zaakceptowali przygotowane przez nich zindywidualizowane projekty,
  • zlecili produkcję elementów oznakowania,
  • zamontowali je na budynkach bibliotek i w ich otoczeniu,
  • i przysłali nam zdjęcia 🙂

Sprawdź, jak wypiękniały biblioteki, które wzięły udział w projekcie. Zobacz, jak twórczo można wykorzystywać zaproponowane przez nas elementy identyfikacji wizualnej. Przekonaj się, że „kierunek: biblioteka” pasuje do każdej biblioteki, niezależnie od tego, czy mieści się ona w nowoczesnym budynku, w zabytkowym dworku czy w pawilonie z lat osiemdziesiątych. Dowiedz się, ile to wszystko właściwie kosztuje i jak sprawić, żeby produkcja oznakowania była tańsza.

Polecamy raport Stowarzyszenia Odblokuj, podsumowujący konkurs „kierunek: biblioteka”!

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.