Dobre sprawozdanie, czyli jakie? Mini przewodnik dla zabieganych bibliotekarek i bibliotekarzy

Publikacja zawiera podpowiedzi na temat tego, jak przygotować dobre sprawozdanie z działalności biblioteki, składane do jej organizatora.

Publikacja „Dobre sprawozdanie, czyli jakie? Mini przewodnik dla zabieganych bibliotekarek i bibliotekarzy” została przygotowana przez zespoły Działów Instrukcyjno-Metodycznych wojewódzkich bibliotek publicznych. Autorki i autorzy zachęcają do postrzegania sprawozdania jako szansy dla biblioteki na przemyślenie i przygotowanie wartościowych opisów jej działań, a nie przykrego obowiązku. Podpowiadają, jakie elementy powinno mieć dobre sprawozdanie, jak je dobrze opracować i jak wykorzystać wskaźniki dowodzące osiągnięć biblioteki.

Publikacji towarzyszy infografika pt. „8 powodów, dla których sprawozdania to szansa, a nie przykry obowiązek”.

Przewodnik powstał w ramach projektu „Nie siedź – sieciuj!”, będącego częścią Programu Rozwoju Bibliotek, przy wsparciu merytorycznym badacza i facylitatora działań społecznych Wojciecha Wilka.

Zachęcamy do korzystania!


Publikacja „Dobre sprawozdanie, czyli jakie?” powstała w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.