Nagranie webinarium „Sieć dyrektorów – daj się wplątać!”

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego z cyklu czerwcowych webinariów dla dyrektorek i dyrektorów bibliotek. Webinarium odbyło się 9 czerwca 2020 r.

Webinarium zostało zrealizowane w ramach „Czerwca z Grupą InicJaTyWy”.

Osobami prezentującymi były:

  • Justyna Lytvyn – od 7 lat dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie. Ukończyła studia magisterskie z Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe studia „Zarządzanie Kulturą” w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie. Jest absolwentką programu dla dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Kieruj w dobrym stylu” i (od 2015 r.) członkinią Grupy InicJaTyWy. Należy również do Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i zespołu ds. Bibliografii Regionalnej w Polsce. Prowadzi spotkania lokalnej grupy dyrektorów i dyrektorek. Moderatorka trzech Dyskusyjnych Klubów Książki. Współpracuje z wieloma instytucjami, organizacjami, których celem jest rozwój społeczności lokalnej. Od kilku lat działa również w zarządzie Osiedla nr 10 w Działdowie, którego spotkania odbywają się w bibliotece. Fanka filmów science fiction oraz wege jedzenia.
  • Katarzyna Nowicka – od 2014 r. pełni funkcję dyrektorki Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Zagórowie. Z wykształcenia polonistka, zdobywała wiedzę bibliotekarską na studiach podyplomowych. W 2019 r. obroniła pracę doktorską o studenckich teatrach Wybrzeża na Uniwersytecie Gdańskim. Należy do jarocińsko-jaraczewskiej grupy bibliotecznego wsparcia i podejmuje próby inicjowania lokalnej sieci u siebie. Jest absolwentką programu dla dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Kieruj w dobrym stylu” oraz (od 2017 r.) członkinią Grupy InicJaTyWy. Za największy magnes biblioteki jako miejsca pracy uważa całkiem niezłą częstotliwość przeżywania zawodowej frajdy. Kiedy może zrobić coś dla siebie – czyta lub jeździ na rowerze.

Webinarium prowadziła Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 01:04:51.

00:14-05:02: Wprowadzenie
05:05-23:50: Część 1: Sieć jako narzędzie pracy dyrektorki / dyrektora biblioteki powiatowej

27:18-47:50: Część 2: Dlaczego warto (się) sieciować? (o korzyściach z sieciowania i tworzenia lokalnych grup dyrektorskich (również dla dyrektorek i dyrektorów mniejszych bibliotek)
47:56-01:03:00: Sesja pytań i odpowiedzi


Grupa InicJaTyWy działa w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.