5. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek: Bo biblioteki potrzebują silnych liderów_ek

Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek Inicjatywy wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie. Hasło przewodnie forum to „Bo biblioteki potrzebują silnych liderów_ek”. Wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy stacjonarnie, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew (woj. wielkopolskie). Sesja plenarna będzie transmitowana na Facebooku.

W czasie tegorocznego forum chcemy porozmawiać o tym, co jest siłą lidera i liderki. Pragniemy się wspólnie zastanowić co daje nam, menadżerom i menadżerkom bibliotek, mocy do działania dla lokalnej społeczności i co może być napędem w skutecznym zarządzaniu instytucją kultury. Porozmawiamy o sieciowaniu, zarządzaniu międzypokoleniowym i różnorodnym zespołem, o otwieraniu naszych instytucji na osoby z różnymi potrzebami oraz… bibliotekach na czterech kołach. Nie zapomnimy również o budowaniu prestiżu pracy dyrektora i dyrektorki biblioteki. Temat wart podjęcia, prawda? Zatem zapraszamy na liderską siłownię!

Zapiszcie w kalendarzach! 18 czerwca o godz. 10:00 startujemy: prelekcje, panel dyskusyjny i sesje warsztatowe, bo „Bo biblioteki potrzebują silnych liderów_ek”, a dyrektorki i dyrektorzy bibliotek wiedzą, że mają w sobie siłę i mogą na siebie liczyć!

Program:

09:30 – 10:00 Rejestracja i kawa powitalna
Sesja plenarna (10:00 – 12:30)
(sala widowiskowa, transmisja na Facebooku)

10:00 – 10:05 Rozpoczęcie i wprowadzenie
Damian Domański, wiceprezes Stowarzyszenia Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY

10:05 – 10:15 Powitanie gości
Agnieszka Borkiewicz, prezeska Stowarzyszenia Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY
dr hab. Arkadiusz Ptak, prof. PAN, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew
Zuzanna Musielak-Rybak, dyrektorka Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew

10:15 – 10:45 Społeczności potrzebują silnych i świadomych liderów_ek
Jacek Królikowski, prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

10:45 – 11:15 O sile grupy i mocy sieciowania
Marzenna Wojnar, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubiczu
Izabela Bochińska, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie

11:15 – 12:30 Panel dyskusyjny: Przywództwo włączające – lider_ka w różnorodnym zespole
dr Halina Bernat, dyrektorka Miejskiej Biblioteki w Łodzi
Anna Żórawska, prezeska zarządu Fundacja Kultury bez Barier
Małgorzata Sobiesiak, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu
Łukasz K. Załęski, dyrektor Biblioteki Publicznej w Piasecznie
moderacja: Agnieszka Szelągowska, Fundacja Szkoła Liderów im. Zbigniewa Pełczyńskiego

12:30 – 13:00 Przerwa lunchowa

Sesje warsztatowe (13:00 – 14:30)

(dla osób zarejestrowanych na forum)

[A] Skąd czerpać siłę – prawdziwy leadership
Aga Kozak, www.agakozak.com
(sala szkoleniowa)

[B] ZróbMY dostępność na naszą MIARĘ
Anna Żórawska, Fundacja Kultury bez Barier
(sala multimedialna)

[C] Bibliobus – wielofunkcyjne i elastyczne narzędzie obsługi czytelników
Katarzyna Roszak, Biblioteka Publiczna Gminy Jaraczewo
Przemysław Pawlak, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu,
(parking przy Zajezdni Kultury)

Sesja podsumowująca (14:35 – 15:00)
(sala widowiskowa)

15:00 Sieciowanie przy kawie

Więcej informacji o rejestracji przekażemy niebawem, obserwujcie nas w mediach społecznościowych!

Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek Inicjatywy na Facebooku: https://bit.ly/3LMz3wO

Grupa „Kieruj w dobrym stylu”: https://bit.ly/44H2f0M

… oraz na stronie biblioteki.org

Zapraszamy Was serdecznie do udziału!

Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY

5. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Bo biblioteki potrzebują silnych liderów_ek” jest organizowane przez Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY ze środków Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.