Grupa InicJaTyWy – dołącz do sieci dyrektorek i dyrektorów bibliotek!

Dowiedz się więcej o Grupie InicJaTyWy i skorzystaj ze wsparcia, jakie możesz otrzymać, należąc do lokalnej grupy dyrektorskiej.

Jesteś dyrektorką / dyrektorem z wieloletnim doświadczeniem? Pewnie nie raz dotykało Cię poczucie osamotnienia w Twojej roli liderki / lidera, może nawet na jakimś etapie pojawił się syndrom wypalenia?

A może dopiero zaczynasz swoją przygodę jako osoba zarządzająca zespołem? Czujesz się trochę niepewnie, przydałyby Ci się dobre rady i sprawdzone rozwiązania od osób z dłuższym stażem dyrektorskim?

Poznaj Grupę InicJaTyWy! To wyjątkowe dyrektorki i wyjątkowi dyrektorzy bibliotek (tzw. inicjatorki i inicjatorzy), którzy od lat dzielą się swoim doświadczeniem i wrażliwością z innymi osobami zarządzającymi instytucjami kultury. Każda i każdy z nich zainicjował i prowadzi lokalną grupę dyrektorską, która stanowi przestrzeń do wymiany wiedzy oraz wspólnego rozwiązywania problemów, jakie napotykają osoby zarządzające instytucjami kultury.

Obejrzyj film i dowiedz się więcej o lokalnych grupach dyrektorskich:Możesz też powołać swoją własną grupę dyrektorską – przeczytaj poradnik przygotowany przez Grupę InicJaTyWy.

Członkinie i członkowie Grupy InicJaTyWy czekają na Twój kontakt!

Możesz:

  • dołączyć do już istniejącej lokalnej grupy dyrektorskiej,
  • otrzymać ich wsparcie przy powoływaniu własnej grupy,
  • skorzystać z ich eksperckiej wiedzy (także w obszarach niezwiązanych z prowadzeniem grup dyrektorskich).

Dane kontaktowe i zakres kompetencji inicjatorek i inicjatorów znajdziesz w wizytówkach na mapie Grupy InicJaTyWy (otwierają się one po kliknięciu w znacznik miejscowości).


Grupa InicJaTyWy działa w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.