„Klimat na dobrą książkę” – jak prowadzić zajęcia z dziećmi o środowisku i klimacie? Zapraszamy na webinarium
Data publikacji: 23/02/24W jaki sposób przemawia do nas natura? Czy ludzie, jako gatunek wciąż popełniają te same błędy?
Co możemy zrobić na co dzień, by zadbać o planetę?
Książki wydane pod hasłem Gramy w zielone są świetnym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat wyzwań współczesnego świata, takich jak stan środowiska naturalnego i zmiany klimatu, oraz o odpowiedzialności ludzi – małych i dużych – za los planety.
Pierwsze z cyklu dwoch webinariów będzie poświęcone pracy warsztatowej z wybranymi tytułami z projektu „Gramy w zielone”.
W programie:
- krótka prezentacja książek wydanych w projekcie „Gramy w zielone” oraz materiałów przygotowanych dla szkół i bibliotek,
- omówienie wybranych scenariuszy oraz wniosków zebranych w czasie warsztatów z dziećmi prowadzonych w Polsko-Francuskiej Szkole Podstawowej „La Fontaine”.
Opowiemy również o wspólnej inicjatywie FRSI i Wydawnictwa Widnokrąg – konkursie „Klimat na dobrą książkę” i odpowiemy na pytania.
Naszą ekspertką będzie Anna Nowacka-Devillard – wydawczyni, redaktorka, tłumaczka języka francuskiego, edukatorka, założycielka Polsko-Francuskiej Szkoły La Fontaine. W Wydawnictwie Widnokrąg odpowiedzialna za wyszukiwanie nowych tytułów, koordynowanie projektów literackich oraz tworzenie książek z polskimi autorami i ilustratorami.
Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z FRSI.
W czasie spotkania będzie możliwość wygrania pakietu książek z projektu „Gramy w zielone” wydawnictwa Widnokrąg.
Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:
https://frsi.clickmeeting.com/klimat-na-dobra-ksiazke/register
Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.
Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez FRSI.
Zapraszamy!
Projekt „Gramy w zielone” został współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa“.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Partnerami projektu są: