Porozmawiajmy o demokracji, włączeniu i klimacie. Webinaria i scenariusze działań

W kolejne kwietniowe środy (10, 17 i 24 kwietnia) o 11:00 zapraszamy na webinaria poświęcone prowadzeniu w lokalnych społecznościach działań dotyczących demokracji, włączenia społecznego i przeciwdziałania zmianom klimatu.

Kończąc projekt “Jak rozmawiać?”, chcemy Was zaprosić do wspólnej refleksji nad tym, jak zacząć rozmawiać o ważnych tematach i wartościach – takich jak demokracja, włączenie społeczne i przeciwdziałanie zmianom klimatu – w lokalnych społecznościach. Przygotowałyśmy cykl webinariów, podczas których przedstawimy scenariusze prostych działań do zrealizowania w Waszych organizacjach i instytucjach. Osobami prezentującymi będą autorki scenariuszy.

Dla kogo?

Do udziału w webinariach zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, zwłaszcza reprezentujące lokalne organizacje i instytucje (NGO, biblioteki, szkoły).

Zachęcamy do udziału w całym cyklu, ale można też uczestniczyć w wybranych spotkaniach (na każde z nich obowiązuje osobna rejestracja).

Klimatyczne wspomnienia

Ekspertka: Marta Piechocka-Nowakowska
środa, 10 kwietnia 2024 r. w godz. 11:00-12:00
Link do rejestracji: https://zoom.us/webinar/register/WN_fC74K_SKRhauz2PauDlM3A

Marta Piechocka-Nowakowska – socjolożka kultury, edukatorka w dziedzinie zmiany klimatu, menagerka projektów. Jest absolwentką pilotażowego kursu „Edukowanie o zmianie klimatu” opracowanego przez naukowców Uniwersytetu Warszawskiego i ekspertów Nauki o klimacie.
W Fundacji FRSI rozwija projekt „Biblioteki dla klimatu” oraz współpracuje z programem Sektor 3.0. Ekspertka ds. adaptacji miast do zmiany klimatu w Krajowym Ośrodku Zmian Klimatu IOŚ-BIP (2020-2021).

***

Za, a nawet przeciw. Porozmawiajmy o demokracji

Ekspertka: Natalia Kertyczak
środa, 17 kwietnia 2024 r. w godz. 11:00-12:00
Link do rejestracji: https://zoom.us/webinar/register/WN_meoAwSbcSqiwzbkU93PerQ

Natalia Kertyczak – członkini zarządu Fundacji Edukacja dla Demokracji, koordynatorka projektów i trenerka. W FED odpowiada za współpracę z partnerami z Ukrainy oraz za działania dotyczące edukacji obywatelskiej i wsparcia rozwoju organizacji pozarządowych. Ukończyła warsztaty facylitacji dialogu Nansen Center for Peace and Dialogue. Współpracuje jako trenerka przy realizacji inicjatyw dialogowych z Domem Ukraińskim w Przemyślu.

***

Ja panu nie przerywałam! Porozmawiajmy o włączeniu

Ekspertka: Lena Rogowska-Lewandowska
środa, 24 kwietnia 2024 r., w godz. 11:00-12:00
Link do rejestracji: https://zoom.us/webinar/register/WN_CSs-vZ8jR1OG0oqkLbvoyA

Lena Rogowska-Lewandowska – trenerka, facylitatorka, wiceprezeska Fundacji Kultury Dialogu. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Filozofii UW, Gender Studies IBL PAN, Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego, Zaawansowanej Szkoły Facylitacji Społecznej, oraz Podyplomowych Studiów Porozumienia bez Przemocy na Collegium Civitas.
Od kilkunastu lat współpracuje z instytucjami (ngo, biznes, uczelnie wyższe, instytucje kultury) w obszarze komunikacji, budowania kultury informacji zwrotnej w instytucji, przeciwdziałania dyskryminacji i innym formom przemocy. Łączy Porozumienie bez Przemocy z podejściem antydyskryminacyjnym.

Serdecznie zapraszamy!


„Jak rozmawiać? Wspieranie umiejętności informacyjnych jako podstawowej kompetencji świadomego obywatelstwa w demokracji uczestniczącej” to projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.