Zgłoś bibliotekę do drugiej edycji Akademii Klimatycznej!

Zapraszamy biblioteki publiczne z gmin wiejskich, miejsko-wiejskich oraz miejskich liczących do 50 tys. mieszkańców do udziału w 2. edycji Akademii Klimatycznej w ramach projektu „Biblioteki dla klimatu”. Na zgłoszenia czekamy do 5 lipca.

Wiemy, że biblioteki jako centra lokalnego życia, mogą pełnić niezwykle ważną rolę w proklimatycznej zmianie społecznej, a bibliotekarki i bibliotekarze mogą być sercem tej zmiany. Bez Was dotarcie do ludzi i budowanie w nich świadomości klimatycznej, jest i będzie niezwykle trudne. Akademia to intensywny i wymagający zaangażowania program.

Otrzymasz w niej wiedzę i kompetencje potrzebne do prowadzenia w Twojej bibliotece edukacji klimatycznej. Dowiesz się, w jaki sposób pobudzać lokalną zmianę i angażować społeczność we wspólne działania dla klimatu. Wybraliśmy najlepsze ekspertki i ekspertów, którzy na zmiany klimatu pomogą Ci spojrzeć z wielu perspektyw. Zrozumiesz, jak bardzo to wyzwanie dotyczy Twojej miejscowości.

Przygotowaliśmy:

• zjazd stacjonarny w Warszawie lub okolicy
  • warsztaty online oraz spotkania w Twojej bibliotece w okresie wrzesień 2024 – styczeń 2025
  • sieciowanie, dyskusje, wzajemne wsparcie

Program zakłada:

• kurs na moderatora/kę Mozaiki klimatycznej
  • opiekę tutora
  • uporządkowanie wiedzy o zmianach klimatu w kontekście lokalnym
  • e-learning
  • podejście do tematyki zmian klimatu z różnych perspektyw
  • pracę ze scenariuszami i pomysły na konkretne działania w obszarze edukacji klimatycznej
    w bibliotece