Akcja Żonkile w bibliotekach i instytucjach kultury. Zapraszamy na webinarium!

4 kwietnia (wtorek) o 10:00 zapraszamy na webinarium skierowane do bibliotek i instytucji kultury, które chcą się zaangażować w tegoroczną akcję Żonkile.

W 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zachęca szkoły, biblioteki oraz inne instytucje kultury do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

Swoją instytucję możesz zgłosić do akcji do 14 kwietnia.

Podczas webinarium:

• pokażemy przedpremierowo animację „Zdążyć przed Panem Bogiem”, która powstała na potrzeby tegorocznej akcji;
  • przedstawimy materiały edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych (wśród nich premiery literackie: opowiadania Katarzyny Ryrych oraz Katarzyny Jackowskiej-Enemuo);
  • porozmawiamy o innych możliwych działaniach online i offline;
  • poinformujemy o wszystkich aspektach organizacyjnych związanych z udziałem w akcji;
  • odpowiemy na pytania związane z tematyką spotkania.

O akcji opowiedzą:

• Zofia Bojańczyk – kierowniczka projektu „Akcja Żonkile”,
  • Dorota Siarkowska – kierowniczka Działu Edukacji Dorosłych Muzeum POLIN.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z „Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego”.

Partnerem działań edukacyjnych w ramach Akcji Żonkile jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.