Miejsce Animacji Kultury, czyli Strefa Innowacji w bibliotece w Słupsku

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku powstała nowa przestrzeń pod nazwą Miejsce Animacji Kultury. Składa się na nią odnowiona i na nowo zaaranżowana wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży oraz dział muzyczny Klub Czarnego Krążka. Uroczyste otwarcie MAK-u miało miejsce 8 grudnia 2015 r.

Miejsce Animacji Kultury powstało dzięki udziałowi słupskiej biblioteki w projekcie Strefy Innowacji. Bibliotekarze uczestniczący w projekcie wspólnie z mieszkańcami generują i realizują nowe pomysły, przygotowując nowatorskie usługi bądź rozwiązania służące rozwojowi swoich społeczności. Słupska Strefa Innowacji została zaprojektowana z myślą o młodzieży i wspólnie z młodzieżą. Jest przestrzenią, w której młodzi słupszczanie spotykają się, uczestniczą w twórczych zajęciach, rozwijają swoje talenty i zdobywają nowe umiejętności.

Miejsce Animacji Kultury to także pomysłowo zaaranżowana przestrzeń biblioteczna, wyposażona w nowoczesne, lecz także oryginalne, wykonane wspólonie z mieszkańcami umeblowanie. Ścianę zdobi mural – komiks autorstwa znanego rysownika Wojciecha Stefańca o tematyce nawiązującej do książki i czytania w świecie nowych technologii.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Koszowska