Dołącz do Godziny Kodowania – użyj tych materiałów!

Celem "Godziny Kodowania" jest zachęcenie jak największej liczby osób do zainteresowania się kodowaniem, np. poprzez spędzienie przynajmniej jednej godziny na nauce tej przydatnej umiejętności.

Organizatorzy akcji przygotowali różne materiały w formie samouczków, poradników lub gier, dzięki którym można samodzielnie lub podczas grupowych zajęć rozpocząć swoją pierwszą przygodę z kodowaniem. Większość z nich nie wymaga od prowadzących posiadania wiedzy programistycznej ani większego doświadczenia w nauczaniu. Ideą Godziny Kodowania jest pokazanie, że podstaw programowania może nauczyc się każdy, a także zainspirowanie i zachęcenie uczestników do dalszego rozwijania umiejętności.

Zachęcamy biblioteki do włączenia się w tę akcję, informowania o dostępnych poradnikach i organizowania krótkich godzinnych aktywności z kodowaniem. Dla zainteresowanych bibliotek przygotowaliśmy dodatkowy zestaw materiałów, które mogą być pomocne w przeprowadzeniu takich zajęć lub planowaniu innych działań edukacyjnych w przyszłości. Materiały można wykorzystać podczas organizowanych aktywności lub po prostu dowolnie edytować i np. udostępniać zainteresowanym osobom odwiedzajacym bibliotekę.