Gry dla zrównoważonego rozwoju. Przez doświadczenie i refleksję do zrozumienia i odpowiedzialności

Publikacja przygotowana przez Centrum Rozwiązań Systemowych w ramach projektu "Zielone Gry. Biblioteki i organizacje pozarządowe włączają młodych do gry o przyrodę".

Publikacja jest skierowana zarówno do osób, które w swojej działalności edukacyjnej używają gier, jak i do tych, które dopiero rozważają włączenie ich do swoich działań. Autorzy dzielą się doświadczeniami z wykorzystywania gier w edukacji dla zrównoważonego rozwoju, przedstawiają dobre praktyki oraz pomocne narzędzia w skutecznym przybliżaniu takich tematów, jak zmiany klimatu, zarządzanie dobrami wspólnymi czy bioróżnorodność.

Publikacja „Gry dla Zrównoważonego Rozwoju. Przez doświadczenie i refleksję do zrozumienia i odpowiedzialności” to efekt dwuletniej pracy nad wykorzystaniem potencjału poważnych gier w edukacji ekologicznej. W ramach projektu „Zielone Gry. Biblioteki i organizacje pozarządowe włączają młodych do gry o przyrodę” przeprowadzone zostały warsztaty dla niemal 10 000 uczniów i studentów, a w bibliotekach i organizacjach pozarządowych w całej Polsce można odnaleźć gry planszowe i komputerowe wykorzystane podczas jego realizacji.