Nagranie webinarium „O osobach z niepełnosprawnościami”

Udostępniamy nagranie webinarium z 15 listopada br., poświęconego interaktywnej książce pt. „O osobach z niepełnosprawnościami”, wydanej przez Fundację Humanity in Action Polska. Zachęcamy do korzystania!

Podczas spotkania opowiadaliśmy o tym:
  • kim są osoby z niepełnosprawnościami i jaka jest ich sytuacja w Polsce,
  • skąd się biorą stereotypy, dyskryminacja i mowa nienawiści wobec tej grupy społecznej,
  • czym jest model społeczny niepełnosprawności i dlaczego jest ważny,
  • jak reagować na mowę nienawiści i dyskryminację m.in. za pomocą interaktywnej książki „O osobach z niepełnosprawnością”.
Nasze ekspertki:
  • Monika Mazur-Rafał – współzałożycielka, prezeska i dyrektorka Fundacji Humanity in Action Polska. Od 2005 r. zaangażowana w rozwijanie międzynarodowej sieci Humanity in Action. Inicjuje, tworzy oraz pomaga realizować projekty edukacyjne i aktywistyczne w ramach działalności Fundacji.
  • Magdalena Szarota – aktywistka i badaczka specjalizująca się w studiach o niepełnosprawności. Współtworzy Humanity in Action Polska. Współzałożycielka pierwszego w Polsce stowarzyszenia kobiet z niepełnosprawnościami ONE.pl.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska, redaktorka serwisu www.biblioteki.org i koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (czas trwania: ok. 51 minut):

Projekt realizowany dzięki wsparciu Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ).