Biblioteki w Internecie – audyt użyteczności serwisów bibliotecznych

Jakie są podstawowe funkcje strony WWW Twojej biblioteki? Jak zorganizować informacje, aby uniknąć wrażenia chaosu i przeładowania? Kim są użytkownicy serwisu internetowego Twojej biblioteki? Jak stworzyć dla nich przyjazną stronę?

11 bibliotek (od wojewódzkiej, poprzez pedagogiczną, aż po małe gminne biblioteki publiczne) zgodziło się poddać swoje serwisy audytowi użyteczności. Raport w przejrzysty sposób prezentuje to, co każdy może zrobić lub poprawić w funkcjonowaniu serwisu, aby był on przyjazny, pełnił funkcję informacyjną, ale również promocyjną. Raport zachęca też do zrobienia kolejnego kroku – proponuje 3 proste sposoby na zbadanie użyteczności serwisu bibliotek wspólnie z czytelnikami i użytkownikami.


Raport „Biblioteki w Internecie – audyt użyteczności stron internetowych bibliotek” został opracowany przez studio badawczo-projektowe EDISONDA w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.