„Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła?” – raport z debat lokalnych w bibliotekach

W dniach 20 i 21 marca 2015 roku w czterdziestu bibliotekach publicznych w całej Polsce odbyły się lokalne debaty pod hasłem „Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła?”. Spotkania zostały zorganizowane w formie warsztatów w oparciu o jednolity scenariusz, przygotowany przez FRSI.

Inicjatywa nawiązuje do IX Kongresu Obywatelskiego, który odbył się 25 października 2014 roku w Warszawie i w którym wzięli udział bibliotekarze. W lokalnych debatach uczestniczyło blisko 1200 osób. Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową przygotował raport z tego wydarzenia – zachęcamy do lektury!

Tematem dyskusji podczas debat lokalnych były kompetencje – rozumiane jako punkt wyjścia dla refleksji nad narzędziami rozwoju osobistego i społecznego. Uczestnicy spotkań, wspierani przez gospodarzy i profesjonalnych moderatorów, odpowiadali na następujące pytania:

  • jakie kompetencje są najważniejsze z punktu widzenia sukcesów osobistych i zawodowych mieszkańców naszej miejscowości / gminy?
  • jakie kompetencje powinni posiadać mieszkańcy, aby angażować się w sprawy naszej miejscowości / gminy?

Raport z debat zawiera między innymi opis przebiegu debat, listę bibliotek, które zorganizowały spotkania, wnioski z debat i relacje zdjęciowe.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.