Login: biblioteka. Jak krok po kroku przygotowaliśmy i zrealizowaliśmy kurs e-learningowy dla bibliotekarzy

W latach 2010-2015, w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, realizowaliśmy kurs e-learningowy dla bibliotekarzy pt. "Login: biblioteka". Prezentujemy podsumowanie projektu "Login: biblioteka" w postaci publikacji opisującej, krok po kroku, jak został przygotowany i przeprowadzony kurs.

W publikacji można znaleźć wiele praktycznych wskazówek na temat tego, jak zrealizować szkolenie e-learningowe dla bibliotekarzy, z jakimi wyzwaniami wiąże się taki projekt i jak sobie z nimi radzić. Publikacja zawiera szczegółowy opis kursu, dane statystyczne, opinie uczestników oraz wnioski i refleksje realizatorów projektu „Login: biblioteka”. Zachęcamy do lektury!

Kurs „Login: biblioteka” zapewniał uczestnikom dostęp do różnorodnych materiałów edukacyjnych (m.in. prezentacji, ćwiczeń, quizów), wsparcie i konsultacje ze strony dyżurujących wirtualnie nauczycieli oraz możliwość wykonania zadań o charakterze praktycznych projektów, których cele i tematyka odpowiadały specyfice pracy bibliotekarza. Kurs w takiej formule został już zakończony: udział w kursie pod opieką tutorów nie jest już możliwy, nie zapewniamy wsparcia w postaci wirtualnych dyżurów ani oceny wykonywanych zadań, nie ma też możliwości otrzymania certyfikatu uczestnictwa w kursie. Materiały dydaktyczne kursu „Login: biblioteka” mają wartość archiwalną, lecz nadal są dostępne – wystarczy zalogować się do kursu jako „gość”.

Materiały archiwalne znajdują się pod adresem: http://e-learning.biblioteki.org/

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.