Meble w bibliotece. Małe różnice, duże znaczenie

Publikacja w przystępny sposób przybliża zasady wyboru oraz zakupu mebli i wyposażenia bibliotek. Jest uniwersalnym poradnikiem dla każdej biblioteki, która ma w planach zmianę wyposażenia.

Publikację przygotowali architekci zaangażowani w projekt „Sztuka kształtowania przestrzeni w bibliotece”, zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Została ona opracowana przede wszystkim z myślą o bibliotekach poszkodowanych w czasie powodzi, lecz jej celem jest też zainspirowanie bibliotekarzy, zwrócenie ich uwagi na ciekawe, nieoczywiste rozwiązania oraz pokazanie dobrych przykładów. Jest to także kontynuacja i rozszerzenie treści poradnika „Biblioteka. Małe pomysły na wielkie zmiany”.

Przygotowując broszurę architekci skupili się na estetyce, jakości, materiałach, ergonomii i funkcjonalności mebli. W publikacji można też znaleźć praktyczne informacje o tym, co, dlaczego, jak i gdzie warto kupować lub zamawiać.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.