Poradnik „Kliknij. Sprawdź. Zrozum. Jak świadomie korzystać z informacji”

Jak odnaleźć się w gąszczu różnego rodzaju informacji, które trafiają do nas na co dzień? Jak odróżnić prawdziwe wiadomości od tzw. "fake newsów"? Jak odnaleźć się w gąszczu różnego rodzaju informacji, które trafiają do nas na co dzień? Jak odróżnić prawdziwe wiadomości od tzw. "fake newsów"? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym poradniku.

Publikacja składa się z trzech części. W pierwszej z nich przedstawiamy kluczowe informacje na temat kompetencji i nawyku krytycznego myślenia, które staje się coraz ważniejsze, lecz bywa niedoceniane, a przynajmniej – niedostrzegane. Część druga poświęcona jest fake newsom: czym są, jakie są ich rodzaje, jakie działania są podejmowane, aby ograniczyć ich ilość i znaczenie, oraz co każda osoba może sama zrobić, aby się na nie uodpornić. Trzecia część poradnika to tzw. narzędziownik. Znajdziesz w nim wskazówki, na co szczególnie zwrócić uwagę, zastanawiając się nad prawdziwością wiadomości, i jak wykorzystać konkretne aplikacje, dodatki i programy, aby pomogły Ci w takiej weryfikacji.

Zachęcamy do korzystania!

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.